Męska moda – nie taka zatrważająca, jak ją prezentują?

Szybkimi krokami nadchodzi prawdziwa wiosna, a ramię w ramię z tym sezonem – najnowsze trendy. Również nowości w świecie męskiej mody. Zagłębiając się w najnowszy okres w jej znaczeniu rozpoznać można wzrastającą zapędy płci męskiej do skupiania swego zainteresowania na modne buty męskie.

buty męskie
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, skoro w tym roku do łask powraca tak zwana „retroklasyka”, niosąca za sobą niepokój w przedstawicielach płci męskiej. Mimo że to nie news, że najbardziej cenieni projektanci sięgają do tego, co było modne kilka lat temu, w tym okresie skłonność ta jest zdecydowanie mocniej widoczna niż w poprzednich sezonach.

Białe, sportowe buty zakładane do garnituru to tylko jeden z paru dowodów na to, iż projektanci odnoszą się do trendów sprzed lat. Bieżącym sezonie stylizacja ta nie powinna się także utożsamiać z żenadą. Między innymi Louis Vuitton, Phillip Lim i Emporio Armani to jedne z tych domów mody, które odziały swych pracowników na wybieg w garnitury, które zostały zestawione z białymi butami do biegania lub białymi tenisówkami. Również za modne buty męskie uznano – między innymi dzięki stylizacjom Burberry Prorsum i Ermenegildo Zegny – barwne sneakersy. Zdziwienie jednak wzbudza raczej fakt, iż obuwie to nie schodzi z wybiegów od 2013 roku. Najnowsze artykuły: buty męskie marki tommy hilfiger.

Nikogo również nie powinny w tym roku zaskoczyć stylizacje posiadające w sobie bawełniane spodnie o prostych nogawkach bez zaszewek, posiadające po 2 kieszenie z tyłu i od frontu oraz niewielką kieszonkę z przodu – czyli tak zwane chinosy – do których mężczyźni w tym roku ubierają formalne, „garniturowe” kamizelki. Które to zresztą wskazane jest także łączyć z dżinsami oraz koszulami z jeansu, bo bez zmian stylizacja ta nie straciła na popularności. Poza tym modne buty męskie w takim ujęciu oznaczają przede wszystkim obuwie eleganckie, ale – jak już zostało wspomniane – nie będzie obciachem założyć do tego białych, sportowych butów lub kolorowych sneakersów. Więcej na temat: reklamowane buty męskie venezia.

buty męskie
Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą na topie w tym sezonie są spodnie z kantem – o ile są przed kolano. Możliwym jest kojarzyć to z tradycyjnym mundurkiem szkolnym w niepublicznych, amerykańskich placówkach – nie bez powodu, ponieważ w połączeniu z marynarką, koszulą, skórzanymi półbutami i podkolanówkami mamy tak zwany ubiór letni w czasach międzywojennych obowiązujący w tego typu szkołach. Obecnie jednakże, te szorty, zazwyczaj zrobione z bawełny, pokazały się na wielu międzynarodowych wybiegach – między innymi u Victor&Rolf i u Brioni. Modne buty męskie w takim znaczeniu to też dalece bardziej buty „garniturowe” niż sneakersy i białe buty sportowe – jednak całość zależy od tego, co do tego rodzaju szortów planuje się ubrać.

Podsumowując, aktualnie obowiązujące trendy dowodzą jedynie, że kolejny raz blednie linia między tym, co jest strojem oficjalnym, a co nieoficjalnym.

Jeśli masz chęć poznać więcej wiadomości na ten temat, kliknij tutaj, to faktycznie świetne omówienie (https://www.mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/?category_id=29) prezentowanego zagadnienia.

Takie zestawienie – nieformalnego z niecodziennym – w światku mody jest co roku coraz bardziej dosadne.