Masz już syna? Zastanawiasz się, gdzie konkretnie nabyć zabawki?

Chyba każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż dziecko to właściwie studnia bez dna. Jeśli chciałbyś kupić swojemu dziecku wszystko to, co chciałby dostać, na pewno musiałbyś ukraść worek pieniędzy.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj przedstawiamy wskazówki dla rodziców, jak można nieco zaoszczędzić na ubraniach i zabawkach dla dzieciaków.

Ubrania dla dzieci
fartuszki dla dzieci do przedszkola

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, iż dzieci bardzo szybko wyrastają praktycznie ze wszystkich swoich ubranek. Jeśli zatem masz kilkuletnie dzieci, z pewnością nie ma sensu kupować im wszystkich ubrań nowych, bo prawdopodobnie część z nich założą tylko kilka razy. Dobrym pomysłem będzie wysłanie dziecka do przedszkola, gdzie nosi się takie same mundurki – wtedy fartuszki dla dzieci do przedszkola kosztują naprawdę niewiele. Na dodatek jest to dobry pomysł na zmniejszanie różnic pomiędzy dzieciakami – jeśli każde z nich będzie mieć fartuszki dla dzieci do przedszkola, wówczas oczywiście nie będą zwracać uwagi przykładowo na to, czy ktoś ma więcej pieniędzy niż one.
zabawki dla dzieci
Sprawa zabawek wygląda praktycznie podobnie – bez wątpienia nie warto kupić wszystkich nowych zabawek. Problem polega na tym, iż zabawki d;a dzieci zwykle dość szybko się psują, jednak zawsze możesz porozmawiać z pozostałymi mamami i wymieniać posiadane zabawki dla dzieci na jakiś czas. Jeśli tak zrobisz, Twoje dziecko właściwie cały czas będzie mieć nowe zabawki, a równocześnie nie będziesz musieć wydawać na to mnóstwa pieniędzy.
Wymiany z innymi mamami

Wymiana wszelkich rzeczy dla dziecka z innymi mamusiami to niewątpliwie świetny pomysł. Dzięki temu będziesz miała różnorodne ubranka dla swoich dzieci, a jednocześnie możesz zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na zakupach.