Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo znacząca

Zez jest schorzeniem, które charakteryzuje się nierównoległym skonfigurowaniem gałek ocznych. Najczęściej towarzyszą mu różnorodne zaburzenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem unilateralnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U najmłodszych przeważnie uwidacznia się zez zbieżny, zaś u osób dorosłych rozbieżny. operacja zeza u dorosłych jest wykonalna. Przed zabiegiem pacjent jest odpowiednio przebadany, co w dużym stopniu pozwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
więcej

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo ryzyka wystąpienia skomplikowań, sporo ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z należytym skutkiem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo znacząca jak u najmłodszych.

Zaintrygowały Cię informacje dentysta ursynów zaprezentowane w naszym wpisie? Szalenie przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi wątkami. Czekamy na recenzję!

Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów zaledwie jako problem kosmetyczny, w czasie gdy skuteczne i dobre leczenie jest w stanie wykluczyć dokuczliwe i przykre Objawy subiektywne i zaburzenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba także ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób nieestetyczny duży zez bywa przyczyną kompleksów, niskiej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze wskazań kosmetycznych może posiadać także znaczenie społeczne. Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, albo całkowitym. Pacjent przebywa w ośrodku parę godzin, po czym powraca do domu z zaleceniem używania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (centrum okulistyczne wrocław) prócz leczenia zeza zajmuje się również leczeniem wielu innych schorzeń w obrębie oka. Specjalistyczne urządzenia przystosowane do czynności w okolicy tak subtelnego narządu, pozwalają na precyzyjne wykonanie wszelakich zabiegów.