Laserowa depilacja Wrocław – o co w tym wszystkim chodzi?

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej znanych z zabiegów medycyny. Niejednokrotnie wykorzystywana także przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest konsultacją z doktorem i zrealizowana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego profesjonalistę. Laserowa depilacja Wrocław to funkcjonalna i bardzo bezpieczna metoda na pozbycie się zbędnych włosów znajdujących się na ciele.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest pewną i trwałą, a równocześnie szybką i bezbolesną (kiedy zastosuje się znieczulenie) metodą zalecaną wśród rutynowych sposobów rugowania owłosienia. Inne metody depilacji niosą za sobą zagrożenie wrastania włosów, pojawienia się odpowiedzi alergicznych, przebarwień, a nawet powstania blizn po zabiegowych. Depilacja laserowa nie pozostawia tego rodzaju dolegliwości – jest strategią bezinwazyjną. Polega na tym, że kosmetolog przykłada głowicę lasera do najpierw przygotowanej skóry. Transmitowana przez laser wiązka intensywnego światła jest absorbowana przez melaninę, innymi słowybarwnik zawarty w cebulkach włosów.

Impuls laserowy jest zamieniany w siłę termiczną, co wywołuje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za przyrost włosków, przez co nie odrastają. Czas trwania usługi jest uzależniony od tego, jak wielką powierzchnię skóry depilujemy i jest w stanie wynosić od pół godziny aż do niekiedy dwóch godzin. Wobec tego wybierając gabinet powinno się zwrócić uwagę na to, jakiego sprzętu się w nim wykorzystuje. Każdy gabinet medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie taki zabieg, wystarczy odwiedzić jeden. Stałe usuwanie owłosienia jest jednak dość drogie. wartość jednego zabiegu zależy od tego jaką partię skóry pragniemy naświetlić i kosztuje od 140 zł do 10000 zł.

Cenionygabinet medycyny estetycznej Wrocław ma instrukcję do której trzeba się dostosować tuż przed działaniem, by wszystko przebiegło bezproblemowo. Co najmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba wycofać się z opalania, podobnie w solarium. Przez cztery tygodnie przed zrealizowaniem depilacji laserowej nie należy wykorzystywać depilatorów elektrycznych, wosku i innego rodzaju metod, które usuwają włoski razem z cebulkami. Potrzeba też odstawić pewne kosmetyki, zioła fotouczulające a także preparaty zawierające beta-karoten. Natomiast przez tydzień przed nie można również stosować peelingów.