Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy

Usuwanie rozszerzonych naczynek na buzi jest aktualnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny plastycznej, jako że coraz to więcej osób zmaga się z tzw. pajączkami oraz nawracającym rumieniem.

Kiedy nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, a pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, że trzeba skorzystać z ciągu zabiegów

Więcej tutaj

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Cuperosa – są to trwałe rozszerzone naczynia włosowate, które przebijają przez naskórek w formie „nitek” i większej liczbie tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym rodzaju cery, jednak wyjątkowo narażona jest cera cienka, delikatna. Specyficzne pajączki często pojawiają się w okolicy policzków, nosa oraz brody. Naczynka (https://www.dermamed.com.pl/oferta/naczynka) rozszerzają się oraz tworzą brzydki rumień pod wpływem bardzo wielu czynników: po napiciu się gorącej kawusi i mocnej herbatki, po napiciu się alkoholu czy też po spożyciu pikantnych dań, pod wpływem wahań temperatury, pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych: mrozu, wiatru i promieni UVA, zdenerwowania.
Zamykanie naczynek Wrocław. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia, z jak dużymi zmianami zmaga się pacjent, to jest jak głęboko kryją się naczynka jak też jaka jest ich ilość. Na tej podstawie dobiera należytą długości fali, która będzie wydzielana przez laser czy poprzez elektrodę. Należy pamiętać, że minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie możemy przyjmować ziół fotouczulających jak też medykamentów z kwasem salicylowym.
Laser IPL to potoczna nazwa urządzenia, które pozwala na zamykanie naczynek z zastosowaniem energii świetlnej.

Strategia ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z dostrzegalnymi gołym okiem „pajączkami”. Poszerzone naczynka zostają likwidowane za pomocą kinetycznej głowicy, jaka emituje światło o wskazanej częstotliwości. W trakcie zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera trafia w głąb naczynka, by pozostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W drugim etapie zabiegu wiązka lasera jest zamieniona w energię cieplną.
Jeśli idzie o leczenie trądziku laser też może okazać się pomocny . Do najskuteczniejszych sposobów laserowego leczenia trądziku zalicza się frakcjonowanie nieablacyjne lub zestawienie frakcjonowania z ablacją.