Które style w modzie dla mężczyzn będą dominować w roku 2014?

Nie tylko panie kochają modnie się ubrać bez względu na okazję. Kolekcje odzieży mężczyzn niejednokrotnie są okazalej zaopatrzone niż pań. Panowie, podobnie jak i kobiety bardzo o siebie dbają. Manicure, regularne wizyty u fryzjera i w siłowni wieńczą doskonale dopasowaną do swojego stylu ciuchy. A jakie nowe trendy w modzie męskiej będą obowiązywały w tym roku? Na jakie sezony wymyślili światowi dyktatorzy męskiej garderoby?

Zgodnie z pomysłami największych dyktatorów mody można bawić się do woli. Wolno łączyć wszystko, nawet cętki, pasy, printy, a nawet kwiaty i malarskie desenie. To zaskakujące, jednak realne. Najnowsze trendy Z całą pewnością przypadną do gustu odważnym panom. Wracają żywe barwy, zwłaszcza w przypadku górnej części odzienia. Projektantka Melinda Gloss, na swoim pokazie, zademonstrowała jak stylowo łączyć neutralny dół z żywą kolorystyką góry.Twardzi goście z pewnością uradują się z powrotu trendu wojskowego, a z nim butelkowej zieleni, ciężkich płaszczów, spodni moro oraz minimalistycznych krojów kurtek. Doskonale wyglądają w połączeniu z gustownym kardiganem czy też piękną marynarką. W projektach na ten rok wyraźnie widać reaktywację mody z lat 90. Bluzy kapturowe i bomber jacket do tego eleganckie spodnie lub stylowa marynarka to prawdziwy hit.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Szokującą kolekcję męską na jesień i zimę 2014 przygotował Thom Browne. Zestaw jest fantazyjny i surrealizmu. Tweedowe garnitury które są motywem przewodnim na jesień, zostały uszyte w klasycznym angielskim stylu. Surrealistycznymi dodatkami były zwariowane zwierzęce maski. Na materiałach królowały subtelne kraty i szarości. Zestawienia zaprezentowane na modelach odstawały od znanych kształtów i standardowych proporcji.

Zatarcie wyraźnych różnic między garderobą męska i damską to fakt. Męska moda (dowiedz się) nawiązuje do mody damskiej – zarówno w kwestii wzorów, kolorów i fasonów. Taki duży wybór może spowodować nie mały mętlik . Odważni z pewnością podejmą ryzyko i będą eksperymentować. Najważniejsze jest jednak to, by nie dać się zwariować i rozsądnie dopasować jeden idealnie dopasowany do indywidualnej osobowości. Uczucie swobody powinno być tego najważniejszym wyznacznikiem.