Które akcesoria są niezbędne w kiedy temperatura spada poniżej zera

Nie przyszło nam niestety żyć w tropikach lub chociaż na zachodnich, czy południowych krańcach Europy. Niestety,zima u nas jak najbardziej występuje i mamy obowiązek, jako co roku schować krótkie spodenki do szafy, a w zamian wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupimy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Jak wyglądają rękawiczki, wie przecież każdy. Mają chronić palce, mają nas ochronić przed mrozem, mają też łądnie wyglądać. No właśnie, wybór rękawiczek to nie taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno nie stanowi ta kwestia problemu. Ale kwestia jest następująca, zależnie od tego, jaki rodzaj rękawiczek wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: kolorowe mitenki czy wzorzyste rękawiczki z pięcioma palcami.

Mitenki to najlepszy wybór dla osób, które bardziej od mrozu boją się, że nie będą modnie wyglądać. Są to rękawiczki bez palców, zakrywające palce tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do eleganckiego stroju, także dzisiaj pasują bardziej jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Najlepiej je nosić, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, kiedy temperatura co prawda spada do zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że specjalnie nam nie zmarzną palce, za to będzie mieli fajny dodatek.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najpopularniejszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także wpasuje się do naszego wyglądu. Dużo ciekawych rodzajów, które nie służą tylko do ochrony przed zimą, lecz także wykonane sa z materiałów najwyższej jakości, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak rękawiczki z jednym palcem (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Te drugie są częściej przez ludzi wybierane, choć jednopalczaste są po prostu cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna narażony jest na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, nawzajem się ogrzewające.