Która gramatura materiałów rekomendowana jest w wypadku eleganckich koszul?

Przy kupnie koszul należy mieć w pamięci, że ma ona dwa rozmiary: kołnierzyka i jej samej. To istotne, ponieważ w tym przedmiocie jest aktualny pewny dress code, czyli sposób ubierania.

Należy zwrócić uwagę na surowiec, krój, kolor czy rodzaj przeznaczenia.
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Aby dobrze dostosować rozmiar kołnierzyka, należy mieć pewność, że przywiera on do szyi w taki sposób, że można swobodnie wkładać palec pomiędzy koszulę a szyję. Innymi słowy, rozmiar kołnierzyka to mierzony w centymetrach obwód szyi, jednak musi być on powiększony o szerokość ok. dwóch palców. Ponadto kształt samego kołnierza powinien być dopasowany do rozmiaru szyi, kształtu twarzy, reszty ubrania i poziomu formalności. Dobrej jakości koszule mają doszyte od wewnętrznej strony specjalne fiszbiny, zatem usztywniacze, które zapewniają zachowywanie idealnego kształtu.

Jeżeli pragniesz pogłębić swoją znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj również (http://dortex.pl/artykul-3-Odziez-uzywana-oferta.html) następne informacje. Wystarczy wejść w ten link.

Wkładki te są przeważnie wykonane z twardego tworzywa sztucznego. Należy je więc wyjmować przed każdym praniem.

koszula na spinki
Do tych bardziej stylowych koszul zalicza się koszula na spinki. Jest ona bardzo elegancka, a nieodzownym dodatkiem do tych z mankietami na zapinki jest mucha albo krawat. Zazwyczaj tego typu koszula jest sprzedawana w wersji podwójnej, tzn. z wywiniętą na zewnątrz dodatkową warstwa materiału. Jeśli chodziłoby o materiał, z jakiego wykonuje się koszule, to polecana jest bawełna egipska, pinpoint lub sea island, ale na lato wskazuje się także len. Przy wybieraniu należy też mieć na uwadze gramaturę.

W wypadku formalnych koszul na spinki, gramatura powinna wynosić od ok. 200 do 270 g/m2. Poza tym bawełna powinna być podwójnie tkana, zatem typu two ply. Eleganckie koszule tworzone są także z delikatnego, ale niezwykle wytrzymałego jedwabiu.