Kto korzysta dzisiaj z brzytwy?

Chociaż golenie brzytwą dawno już odeszło do lamusa, to jednak istnieją dzisiaj brzytwy dovo (oferta brzytw Dovo firmy Faceteria), jakie umożliwiają stosowanie tej klasycznej metody golenia. Co prawda, cena takiej brzytwy zależy od tego, czy brzytwa jest oferowana w zestawie, czy też jako osobny element. Wyposażenie tego rodzaju zestawu poza kilka zestawami brzytw zawiera także takie przydatne kosmetyki, jak żele do golenia czy pianki. Wyposażenie każdego zestawu jest indywidualną kwestią producentów, niemniej zawierają one zbliżone wyposażenie.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie brzytwą (przeczytaj więcej o goleniu brzytwą) może sprawić kłopoty, zwłaszcza tym z mężczyzn, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z taką metodą usuwania niepożądanego zarostu. Trzeba przyznać, że wykorzystywanie brzytwy dovo do golenia może szczególnie na początku powodować różnego rodzaju zacięcia i inne nieprzyjemne skutki uboczne. Nie dziwi zatem, że golenie brzytwą jest stosowane w zasadzie tylko wśród starszych mężczyzn, którzy musieli korzystać z takiego wyposażenia do pozbywania się zarostu parę lat temu. Jednorazowe maszynki do golenia w zasadzie rozpowszechniły się względnie niedawno i do momentu wynalezienia takiej poręcznej jednorazowej maszynki panowie musieli sięgać po brzytwy do golenia.

skóra - fotka

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzisiejszym rynku oferowane są naprawdę bardzo wygodne metody na usunięcie niepotrzebnego zarostu. Mężczyźni mogą wybierać w różnego typu golarkach elektrycznych czy tez akumulatorowych, jednorazowych lub wielorazowych maszynkach i tym podobnym asortymencie. Co więcej, istnieje bardzo bogaty wybór, jeżeli chodzi o żele do golenia, balsamy przed i po goleniu czy inne męskie kosmetyki (naturalne kosmetyki do twarzy) przeznaczone do troski o skórę podczas golenia.

To wszystko sprawia, że brzytwy dovo są coraz mniej popularne i gdyby nie chęć zakupywania tego typu produktów przez stałych klientów można by sądzić, że w ogóle golenie brzytwą byłoby spotykane jedynie w archiwach i co najwyżej w muzeach bądź na starych filmach. Do tej pory natomiast za pomocą brzytwy golą się mężczyźni, dla których jednorazowe maszynki czy też golarki elektryczne nie są odpowiednie. Może się tak zdarzyć na przykład w momencie, gdy zarost jest wyjątkowo twardy lub, gdy mężczyzna jest posiadaczem bardzo bujnej i długiej brody.