Krem ze ślimaka ratunkiem dla twojej skóry?

Właściwie większość niewiast, jeśli tylko zobaczy ślimaka, zazwyczaj unika go jak tylko może. Gdyż śluz tego organizmu, wlokący się za nim, kojarzy nam się niezwykle nieprzyjemnie. Z tego powodu też, jeżeli któraś z kobiet słyszy o czymś podobnym jak krem ze ślimaka, wzdryga się natychmiast. Jest to typowa reakcja, lecz jeśli kupujemy specyfik w aptece a nie u guślarza, raczej nie musimy bać się czegoś odmiennego zbytnio w swojej konsystencji niż inne kremy do ciała. Lecz skąd w ogóle idea na tego rodzaju medykament?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat wstecz, w Chile, na wielką skale rozpoczęto stosować krem ze ślimaka. Taka sytuacja miała miejsce, gdyż poznano jak wspaniały skład organiczny ma śluz jednego z rodzajów tego mięczaka. Okazało się, że zawiera on cechy, które są zbawienne dla naszej cery, gdyż znacznie upraszczają regenerację kolagenu. Produkcja tego specyfiku wygląda odmiennie niż pewnie sporo z nas sobie imaginuje. Bowiem ze ślimaczego śluzu pobiera się specjalny ekstrakt, zostawiając pozostałość tej nieatrakcyjnej cieczy w spokoju. Nie rozdrabnia się całego ogona z substancjami zapachowymi. Taki ekstrakt, dodaje się następnie do innych składników, z których znane są kremy do ciała. Łączy się wszystkie preparaty ze sobą i tak powstaje krem. Z tego powodu naprawdę nikt nie musi się bać że ma on nieprzyjemną, śluzowatą strukturę – znajdziesz krem do ciała na tej stronie.

Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak do czego możemy stosować krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla młodzieży ekstrakt z tego zwierzęcia jest niezwykle popularny, bowiem pomaga w zmaganiach z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym działaniom. Z kolei wiekowe kobiety, mogą stosować specjalnie zmodyfikowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ów wyciąg stymuluje odbudowę kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w trakcie kilkutygodniowej kuracji. Lecz największe zastosowanie ten specyfik ma w walce z bliznami.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj korona porcelanowa inne tego typu materiały – one także są godne uwagi.

To samo oddziaływanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego rodzaju szramami na ciele, znacznie zredukować ich widoczność. Poza tym, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – zapraszam do lektury o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, zawierające w składzie wyciąg ze śluzu ślimaka, robią prawdziwą furorę na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż ich działanie jest wspaniałe. Możemy dzięki nim pozbyć się pryszczy, zmarszczek a nawet blizn. Także jeżeli cierpisz na którąś z tych przypadłości, kup krem ze ślimaka jeszcze dziś.