Koszulki – billboardy?

Ludzie mają w zwyczaju patrzeć na innych pod kątem tego jak się ubierają. To tylko dowód na to, iż ubiór stanowi istotny element w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny stare powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” jest cytowane przez wielu stylistów oraz ludzi ze świata mody. Opierając się na pierwszym wrażeniu, można bowiem stwierdzić czy dana osoba przykłada wagę do wyglądu i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej status materialny.
Za pomocą ubrań ludzie komunikują się ze światem podkreślając własne, odrębne stanowisko. Poprzez ubiór wyrażają siebie, manifestują swoje poglądy a często i zainteresowania. Koszulka z nadrukiem są dziś nie tylko częścią ubrania, ale niejako billboardami. Ich unikalne wzornictwo w połączeniu z doskonałą jakością dzianin sprawiają, że T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.

t-shirt z nadrukiem

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Podobno moda na bawełniane koszulki powstała w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie w pewnym stanie niejaka firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego.

Jeżeli absorbują Cię opisywane w niniejszym materiale kwestie i masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tu Sklep z odzieżą damską.

Wzbudziły one tak wielki entuzjazm wśród fanów futbolu, że zaczęli je podkradać. W związku z powyższym pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Oczywiście się nie udało, ale oznaczone śmieszne koszulki na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dziś. Bezustannie.

Wzbudzające pozytywne emocje koszulki pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd to prezentacja pewnej idei – pozytywnego nastawienia do życia, a nadruki na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Sklep printidea z koszulkami potrafią rozbawić nas nawet w najbardziej kiepskich sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na autobus w pochmurny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. Aż pojawia się na przystanku młody człowiek, na którego koszulce dostrzegamy śmieszny napis.
Prawda, że świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Racja nikt nie powiedział, że koszulki z nadrukiem powstały z myślą o młodzieży. Nie, dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”