Kobiety zimą

Zima jest szczególną porą, gdy ze względu na mróz oraz silny wiatr należy zatroszczyć się o swój komfort i zdrowie. Niezwykle ważny jest odpowiedni ubiór, izolujący od zimna i wilgoci. Od tego zależy bowiem zdrowie i dobre samopoczucie w tym czasie. Puchowe kurtki, futra i płaszcze stanowią typowy widok. Tak samo jak w innych porach roku, także w zimie ubrania podlegają różnorodnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie modne są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z przeszłości obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wersjach. Wpisując w wyszukiwarkę „moda zima 2013” uzyskać można dużą liczbę podpowiedzi na temat aktualnych mód.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus

Ubrania wierzchnie
W ubiegłych sezonach następowało dużo zmian dotyczących modnych zimowych okryć wierzchnich. Trendy zima 2013 przewidują natomiast konkretne rozwiązania. W dużej mierze aktualnie stawia się na komfort i ciepło. Jeszcze w sezonie minionym modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, stosunkowo niezbyt długie, a ze względu na materiał – raczej cienkie i przemakające. Ich poważną wadą był także brak kaptura, który w warunkach zimowych niejednokrotnie okazuje się być niezbędny, szczególnie dla kobiet, które nie noszą czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego

Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

W miastach oraz na wystawach sklepowych królują aktualnie długie płaszcze puchowe, w większości wyposażone w pasek w talii. Dostępne są zróżnicowane wersje kolorystyczne, choć klasyczna czerń dominuje nad innymi. Płaszcze te zawsze posiadają kaptur i są niezwykle grube. Niejednokrotnie również posiadają gruby kołnierz, który może służyć jako szalik.

Obuwie oraz akcesoria
Na dzień dzisiejszy popularne i chętnie kupowane jest obuwie na koturnach. Często posiadane elementy wykonane z futra, są ciepłe i nierzadko sznurowane.

Ten odnośnik do serwisu tanie włóczki sklep internetowy kieruje do bardzo atrakcyjnej witryny, która ma równie fascynujące informacje na opisywany temat.

Materiały to skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę także podlegają zmianom trendów. Aktualnie modne są szaliki o kształcie tak zwanych kominów, które można okręcić wokół szyi kilka razy, jak również założyć na głowę. Coraz większą popularnością cieszą się wszelkie dodatki futrzane, czyli czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki z futra, obramowania kapturów. Bardzo chętnie kobiety zamiast czapek wybierają nauszniki, które także często są z futra.

Źródło: Kraina Stylu