Kobieta i buty – jakie fasony są Tobie bezwzględnie konieczne? Czego powinnyśmy szukać na sklepowych półkach?

Właściwie wszystkie kobiety mają bzika na punkcie obuwia. Istnieje wiele żartów związanych z tym, iż mężczyźnie wystarczy jedna para butów, natomiast kobiecie, ile par butów by nie miała, zawsze przydadzą się następne. Jest w tym ziarno prawdy, gdyż nawet, jeżeli kobieta nie skupia się nadmiernie na kwestii swojego wyglądu, nie interesuje się modą i panującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma liczniejszą kolekcję butów w szafce niż przeciętny facet.

W chwili obecnej buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest ogromny. Liczba dostępnych fasonów, odcieni, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnego uproszczenia i określić, jakie obuwie jest absolutnie potrzebne kobiecie zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeśli mówimy o okresie zimowym, na pewno bezwzględnym ‘must have’ są kozaki. W chwili obecnej zdecydowanie nie łatwo znaleźć starannie wykonane, z dobrych jakościowo materiałów, ciepłe obuwie zimowe. To, co powinno wobec tego przykuć naszą uwagę to prawdziwa skóra, która będzie w jakiś sposób dodatkowo ocieplona sprawdź więcej.Nie ulega wątpliwości iż zimy w Polsce są znacznie bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, dlatego kupowanie obuwia bez ocieplenia na ten okres roku może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma dolegliwościami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafce powinny stanowić botki, które będą nam służyły w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień. Tu także niezwykle istotny jest fakt, aby były one wykonane ze skóry, na masywnej podeszwie. Opady oraz topniejący śnieg w tych okresach mogą prowadzić do przemoczenia obuwia, jeśli wobec tego postawimy na jakość i znajdziemy solidną parę botków, na pewno uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Rzecz jasna latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów tego typu obuwia jest naprawdę wiele, wszystko zależne jest od naszych gustów. Ważne, aby były one dobrze dobrane i nas nie obcierały. Czas lata zwykle związany jest z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, co powoduje, iż stopy szybciej nam się pocą. Jeżeli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z kiepskiego jakościowo materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Bez względu na porę roku dobrze jest zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie oraz baleriny Czytaj dalej. Te pierwsze fantastycznie sprawdzą się na różnego typu imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będziemy chciały podkreślić naszą kobiecość. Baleriny z kolei są od kilku lat bardzo popularnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeśli nie jesteśmy fankami szpilek.

Wymienione tutaj fasony butów to pewien podstawowy zestaw, który będzie stanowić punkt wyjścia dla przeróżnych stylizacji zależnie od pogody oraz okazji. Naturalnie istnieją dodatkowo dziesiątki innych możliwości, z których wiele kobiet korzysta urozmaicając swoją szafkę z butami w coraz to nowsze zdobycze…