Klinika czy może gabinet kosmetyczny? W którym miejscu przeprowadzać zabiegi medycyny estetycznej

Coraz nagminniej, aby zadbać o urodę, idziemy nie do kosmetyczki, lecz do medyka. Zabiegi, jakie realizuje specjalista medycyny estetycznej, są na ogół bardziej efektywne a także przynoszą efekty widoczne od razu. Które zabiegi możemy zrealizować w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy może klinikę medycyny estetycznej? W naszej ojczyźnie nie ma ustawowych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy jakich narzędzi, może wykonywać kosmetyczka, a które medyk. Toteż to klient powinien pokierować się zdrowym rozsądkiem i nie kierować się tylko opłatą.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, a kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki idziemy na wszystkie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak przykładowo maseczki, pilingi, masaże (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka ciekawe produkty powinna trudnić się przede wszystkim prewencją a także „dopieszczaniem” skóry oraz zmysłów. W gabinecie kosmetycznym możemy również poddać się delikatnemu złuszczaniu, dla przykładu przy pomocy niezbyt intensywnych kwasów, mikrodermabrazji bądź kawitacji.

W grę wchodzi także depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest mnóstwo takich gabinetów (w ofercie Angel Factory). Ale nie tylko. Zabiegi łączące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zakazane, to np. makijaż permanentny. Kosmetyczka może też realizować poniektóre zabiegi z użyciem lasera, np. epilację. Głębokie zabiegi, na poziomie skóry właściwej, zarezerwowane są dla lekarzy. To w gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się silniejszym zabiegom laserowym, likwidowaniu znamion lub pękniętych naczynek, głębokim pilingom kwasowym.

Wyłącznie medyk powinien dopełniać wszystkich iniekcji, np. botoksu bądź wypełniaczy. Koniecznie spytaj doktora o specjalizację. Medyk przeprowadzający zabiegi korygujące urodę musi być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii czy medycyny estetycznej oraz przejść odpowiednie szkolenia. W podobnym gabinecie można zapytać też o modelowanie ciała Warszawa jest miastem, w którym na pewno odnajdziemy dobry gabinet medycyny estetycznej (jak Angel Factory).