Kilka ważnych informacji o męskich portfelach, o czym należy pamiętać przy wyborze

Panowie bardzo lubią nosić portfele, zwłaszcza jeżeli są wypełnione. Co prawda w ostatnim czasie coraz mniej ludzi trzyma przy sobie gotówkę, gdyż jej rolę w dużym stopniu przejęły karty bankomatowe, ale portfel nadal u wielu panów jest nieodłącznym elementem. Zresztą trzymane karty też gdzieś trzeba schować, a to właśnie portfel idealnie nadaje się do tego. Wybór portfeli jest obecnie dość duży, więc jeśli się dobrze poszuka, to z pewnością coś ciekawego się znajdzie.

portfel

Autor: Incase
Źródło: http://www.flickr.com
Tanie wzory, zrobione z tekstyliów albo materiałów, można już kupić za piętnaście złotych. Lecz w tej cenie nie można się spodziewać rewelacyjnej jakości i wzornictwa, najczęściej będą je kupować je dzieci lub młodzież ze względu na czasami ciekawą i oryginalną kolorystykę. Zdecydowanie lepsze gatunkowo są tradycyjne portfele męskie skórzane – . Jeśli chodzi o nie liczyć się należy z trochę wyższymi cenami, ale tu już dość dużo będzie zależeć od firmy.

Zwykły skórzany portfel w sklepie z galanterią skórzaną kupi się pewnie już za pięćdziesiąt złotych, lecz już ekskluzywne portfele pierre cardin będą kosztować parę razy więcej (tutaj znajdziemy je w dobrych cenach). Przy wybieraniu portfela dla siebie powinno się mieć na uwadze kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze mężczyźni spoglądają na rozmiar, a co się z tym też wiąże, kształt portfela. Portfel powinien bez problemów zmieścić się w kieszonce spodni czy kamizelki, lecz nie może też być za mały, bo się w nim nie zmieszczą wszystkie konieczne przedmioty. A w przeciętnym męskim portfelu powinno być miejsce zarówno na gotówkę papierową i monety, ale także na karty bankomatowe, prawo jazdy i pozostałe dokumenty.

Następną rzeczą kolor kupowanego portfela nabytku. W przypadku panów przeważnie wybierane są portfele w czerni, brązach i szarości. Barwy te są praktyczne i uniwersalne, i tak naprawdę do wielu rzeczy pasują, z tego też powodu też cieszą się największym zainteresowaniem. Przy wyborze należy także się przyglądnąć jakości uszycia. Dobry portfel powinien być zrobiony ze skóry dobrej jakości, lecz nie mniej ważny jest sposób szycia i ostateczne wykończenie.