Jesienna ochrona wrażliwej skóry – jakie wybierać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Początek września to trudny okres dla wrażliwej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią zatroszczyć się podczas początkowych chłodniejszych dni? Intensywne letnie słońce przyzwyczaiło skórę twarzy i dłoni do upalnych temperatur. Niespodziewane ochłodzenie może spowodować wysuszenie skóry na rękach i niekomfortowe ściągnięcie na twarzy. Stosowne kosmetyki pomogą jednak głęboko odżywić skórę i chronić ją przed zacinającym wiatrem.

Krem brzozowy

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk powinien posiadać przynajmniej glicerynę i kompleks witamin A, E i F. Skład dodatkowo wzmocnią wosk pszczeli i olej arganowy . Krem do rąk dobrze jest nakładać na ręce, gdy tylko można – info. Natychmiast po umyciu, po pozmywaniu naczyń, porządkach, po powrocie do mieszkania i koniecznie przed snem. To właśnie w nocy naskórek odbudowuje się najintensywniej. Raz na jakiś czas warto jest też nakładać grubą warstwę kremu i nałożyć bawełniane rękawiczki.

Resztę takiej maseczki można zmyć po kilku godzinach. Kupując kremy do twarzy też powinno się zwrócić uwagę na skład. Lepiej zrezygnować z substancji konserwujących i sztucznych barwników.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć dane na omawiany wątek, to pomocne omówienie bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Organiczne kosmetyki, wzbogacone witaminami i olejami dużo efektywniej przysłużą się wrażliwej skórze twarzy. Najlepiej jest wybrać specjalną formułę na chłodne dni. Tego typu kremy do twarzy posiadają więcej substancji nawilżających, dzięki czemu naskórek uniknie przesuszenia.

Kosmetyk dobrze jest wklepać przynajmniej trzydzieści minut przed wyjściem na dwór. Dzięki temu zacznie już działać, kiedy skóra zostanie narażona na chłodniejsze powietrze. Jeśli, mimo nakładania kremów, na twarzy wystąpi nieestetyczna przesuszona skóra, można ją usunąć z pomocą delikatnych peelingów. Najlepiej wybrać te odżywiające, z gliceryną i wzmocnione o witaminę C.

Krem do rąk oraz kremy do twarzy to jednakże za mało, aby zagwarantować pełną ochronę skóry. Należy zatroszczyć się o jej nawilżanie też od środka. Można wspierać się suplementami i zielnymi herbatami, np. z pokrzywy lub skrzypu. Chociaż to banał, warto też spożywać dużo owoców i warzyw a także codziennie pić minimum dwa litry wody niegazowanej. Tutaj więcej: .