Jakie mamy typy biustonoszy? Jak należy je dobierać, żeby pasowały jak najlepiej?

Mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę, lecz jedynie parę procent kobiet potrafi dobrać właściwy rozmiar stanika. Tymczasem odpowiedni stanik jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na nasz komfort i to jak się czujemy. W zależności od potrzeb może podkreślić kształty albo podtrzymywać biust. Jaki więc stanik zakupić? Jakie istnieją rodzaje i dla kogo są odpowiednie? Bardotka, zwana także balkonetką, to stanik odznaczający się tym, że górna linia misek biegnie poziomo w poprzek klatki piersiowej.

Jagna oferuje duży wybór

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej aniżeli w pozostałych rodzajach biustonoszy. Wraz z kształtem misek powstaje dekolt w kształcie kwadratu. Miski mają często fiszbiny, do tego bardzo często są również usztywnione. Stanik typu plunge ma za zadanie wyrzeźbić piękny, głęboki dekolt. Ma miski o skośnych cięciach, są nisko wycięte, zaś ich linia przebiega skośnie przez piersi. Tego typu biustonosze mogą być sztywne albo nie. Biustonosze push-up podnoszą biust – sprawdź ten efekt. Efekt taki jest możliwy, ponieważ biustonosz jest wyposażony w umieszczone w dolnej części misek kieszonki.

W to miejce wsuwa się niewielkie poduszki albo specjalne usztywnienie. Kolejnym rodzajem jest stanik z zabudowaną miseczką. Takie miseczki są mocne zabudowane, przez co piersi mają zapewnione idealne podtrzymanie. Miseczki posiadają poziome cięcia, które idą w poprzek biustu oraz kryją ich dużą część.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (https://www.tectumgroup.pl/) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo niskie stawki, zatem nie będziesz żałować!

Połączenie między miseczkami jest dosyć szerokie. Biustonosz z uformowaną miseczką jest modelem o sztywnej miseczce z fiszbinami. Zrobiona jest ona z jednej części, bez cięć. To powoduje, że miseczki nie posiadają szwów a przy tym stanik nie odznacza się pod przylegającą bluzką albo – kliknij, zobacz, sprawdź – inną kreacją. Minimzer natomiast to biustonosz, którego miseczki skonstruowane są w taki sposób, by zmniejszyć uwydatnione piersi, a konkretniej mówiąc, aby powodował, iż piersi będą bardziej przylegać do klatki piersiowej.

Rezultat taki można uzyskać przez to, że miska ma trochę większą średnicę niż klasyczny stanik w większym rozmiarze, lecz jest bardziej płytka. Podczas wyboru stanika trzeba brać pod uwagę także to jest on zrobiony z różnych materiałów. Na co dzień lepsze będą te z materiałów wygodniejszych jak bawełna, lub z tych bardziej oddychających. Natomiast pod sukienkę wieczorową albo na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej wytworne. Choć w ostatnim czasie najbardziej popularne są i tak biustonosze silikonowe.