Jakie kosmetyki są świetne dla mężczyzn?

Półki w sklepach kosmetycznych pełne są dzisiaj nie tylko kosmetyków dla przedstawicielek płci pięknej, ale również dla panów. Jakiego rodzaju kosmetyki można na nich znaleźć?

Zdecydowana większość panów każdego dnia goli skórę twarzy. Wśród kosmetyków stworzonych dla mężczyzn nie może więc zabraknąć tych ułatwiających golenie: pianka do golenia, żel bądź krem to zazwyczaj wybierane przez mężczyzn kosmetyki. Także po goleniu niezbędne jest użycie dobrej jakości preparatów, które sprawią, że podrażnienia skóry znikną. Wielu panów sięga po balsamy lub wody toaletowe. Wśród markowych preparatów kosmetycznych dla panów ogromnym uznaniem cieszy się marka Dr Harris.

Ciesząca się popularnością brytyjska marka Dr Harris znana jest od osiemnastego stulecia, w początkowym okresie klienci mogli kupować jedynie kremy i mydła do golenia oraz wody kolońskie.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, sprawdź przykłady zamieszczone pod tym linkiem. Z pewnością znajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Dzisiaj oferta jest znacznie bogatsza, składa się w rozmaitych artykułów , które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji twarzy . Odbywające się wieczorem oczyszczanie twarzy jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wyraźna większość mężczyzn stosuje do tego celu wody i mydła. Znacznie jednak lepiej od mydła sprawdza się żel do mycia twarzy. Sprzedawany dzisiaj żel do mycia twarzy usuwa zanieczyszczenia wyjątkowo skutecznie, a przy tym nie wywołuje podrażnień skóry.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kosmetyki do mającej odbywać się codziennie pielęgnacji twarzy, mężczyźni nie mogą zapominać, że każdy z nich ma inny rodzaj skóry. Wiedzą o tym doskonale producenci męskich kosmetyków. Na półkach w sklepach kosmetycznych można więc wypatrzeć kosmetyki przeznaczone do każdego typu cery. Gama kosmetyków dla panów jest niezwykle szeroka (czytaj o żelach do mycia twarzy). Są wśród nich nie tylko te do golenia (na przykład pianka do golenia), ale również dezodoranty, szampony do włosów oraz preparaty, które zapobiegają wypadaniu włosów.

Do gamy kosmetyków dla mężczyzn dołączyły już kilka lat temu balsamy i kremy mające działanie nawilżające. Te ostatnie bardzo często mają w swoim składzie filtry , które chronią skórę przed niekorzystnym promieniowaniem UV . W sprzedaży znajdziemy również ogromny wybór kremów mających działanie przeciwzmarszczkowe oraz kremów na noc. Wielu panów sięga po nie niemniej chętnie, jak kobiety. Jak widać czasy, gdy panowie stosowali wyłącznie kosmetyki do golenia są już historią.