Jakim sposobem wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są wprost potrzebne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Mają one na celu nie jedynie modny wygląd i ciekawą stylizację, ale też ochronę naszych oczu przed niesłychanie szkodliwym promieniowaniem UV. Szkodliwe promienie słoneczne zdołają przyczyniać się do wielu poważnych chorób oczu, w związku z tym nie powinniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, w szczególności w silne słońce.

Powinno się wybierać markowe okulary, takie jak na przykład (okulary marki persol). Te sprzedawane w marketach albo na bazarach w wielu przypadkach nie zapewniają dobrej obrony przed słońcem, wprost przeciwnie.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, jakie są tylko przyciemniane, a nie mają dobrego filtra przeciwsłonecznego zdołają nam tylko zaszkodzić. Z jakiego powodu? Gdyż nasze źrenice, podczas słonecznych dni, oczywiście się zwężają, dzięki czemu wpada do nich znacznie mniej szkodliwego promieniowania. Przyciemnione okulary powodują, iż źrenice są rozszerzone co naraża je na sporo większe promieniowanie. W związku z tym właśnie wypada wybierać markowe okulary od rekomendowanych fabrykantów, które nabędziemy też w salonach optycznych. Wskazane jest wybrać przykładowo (okulary przeciwsłoneczne marki versace).

Okulary słoneczne to również wspaniały dodatek do letniej stylizacji. Modeli i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest niezmiernie dużo, jednakże nie każdy model będzie pasował do naszej twarzy. Wobec tego nim kupimy jakieś okulary, na przykład (przeciwsłoneczne okulary vogue), powinniśmy najpierw je przymierzyć, wobec tego nie zawsze wskazane jest decydować się na zakup okularów w Sieci. To, że dany typ okularów (dobry optyk wrocław) pięknie pasuje do innej osoby, nie znaczy, że u nas będzie prezentował się tak samo dobrze.

Kupując okulary, zwróćmy szeroką uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, kolor bądź oprawki. Każdy szczegół zdoła posiadać znaczące znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co obecnie jest modne, lecz wybierajmy okulary, w których będziemy wyglądać i czuć się porządnie.