Jak zadbać o brodę? O czym należy pamiętać? Jakie akcesoria warto posiadać?

Typ tak zwanego mężczyzny drwala ostatnio stał się modny. Na ulicach niemal co trzeci z panów ma brodę. Jedni prezentują się z nią lepiej, inni trochę gorzej – istotne jest na pewno to, że trzeba o nią zadbać, aby ładnie wyglądała.
W związku z tym modne są też Barber shop’y – to takie specjalistyczne salony fryzjerskie, wyłącznie dla mężczyzn, w którym można w odpowiedni sposób zatroszczyć się o zarost.

Jest to również miejsce relaksu dla panów – dobre salony mają bary, konsole do gier, czyli wszystko co mężczyzna lubi robić gdy ma wolny czas.
stopy

Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com
ubiór

Autor: Photography_Gal
Źródło: http://www.flickr.com/
Należy natomiast podkreślić, że na wizytę w tego typu salonie zdarza się czekać długo – w dużych polskich miejscowościach spotkamy się z dwoma lub trzema takimi zakładami, a sama wizyta to dosyć duży wydatek i nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić każdego miesiąca.

Jeśli bardzo ekscytuje Cię analizowana w tym tekście sprawa, to dodatkowo zobacz ofertę na stronie (https://www.dermamed.com.pl/oferta/laser-frakcyjny-co2). Na pewno odnajdziesz tam coś atrakcyjnego dla siebie.

W momencie, kiedy chcielibyśmy więc zapuszczać brodę i odpowiednio o nią dbać dobrze będzie zakupić specjalne akcesoria do brody. Takie sprzęty są zupełnie inne aniżeli takie, które znajdziemy w każdym salonie fryzjerskim – broda potrzebuje bowiem innego rodzaju pielęgnacji. Świetnym przykładem są na przykład nożyczki do brody.

kamień do ostrzenia brzytwy

Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/
Pośród innego rodzaju, popularnych akcesoriów jest także grzebień do brody, oraz takido wąsów, albo też brzytwa, jaka nadaje się dla osób, które miały już doświadczenie z takim narzędziem – łatwo tutaj o przecięcie.

Gdy już nieco poznamy proces pielęgnacji brody, to dobrze jest zaopatrzyć się także w kamień do ostrzenia brzytwy. Dzięki takim akcesoriom można dużo zaoszczędzić, a kolejne próby zaprowadzą nas wreszcie do perfekcji.