Jak wyselekcjonować najlepszy krem do buzi?

Nim zainwestujesz masę pieniędzy w kosztowny produkt kosmetyczny, dobrze by było, abyś zorientowała się, który kosmetyk do twarzy będzie dla ciebie odpowiedni. W sprzedaży istnieją tysiące przeróżnych kremów, każdy z nich polecany jest dla innego typu skóry, ma różne właściwości jak też zaprojektowany jest celowo na potrzeby konkretnego typu cery.

UV

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Jak wybrać ten idealny krem? Poniektóre kremy leczą defekty skórne, takie jak np. trądzik. Drugie zaś korygują zmarszczki, zapewniają skórze odpowiednią ochronę przed słońcem albo są stworzone po to, by silnie nawilżyć twoją skórę. Wybierając krem do twarzy, powinnaś znać typ swojej cery. Jeśli to stanowi dla ciebie problem, udaj się do kosmetolog po poradę. Odpowiedni fachowiec będzie w stanie określić rodzaj skóry na podstawie wywiadu oraz oceny wizualnej.
Dość trudnym w pielęgnacji rodzajem skóry będzie cera mieszana. Latem powinnaś stosować delikatne nawilżające kremy. Natomiast zimową porą ten rodzaj skóry bardziej się przesusza i wtenczas możesz stosować kremy o bogatszej zwartości. Jeśli twa cera jest wrażliwa i delikatna, aplikuj hipoalergiczne kremy.

Skoro spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie materiały, to dodatkowo zerknij na opracowanie (https://zdrowie-dom.pl/38-filtry-do-jonizatorow-wody), które także prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu.

Taki produkt powinien być bezzapachowy, zaś w jego skład winna wchodzić nieduża ilość składników. Przed kupnem koniecznie wypróbuj próbkę wybranego kremu. Staraj się jak najrzadziej zmieniać kosmetyk. Jeśli skóra akceptuje dany krem, stosuj go jak najdłużej.

W wypadku, gdy na powierzchni cery dostrzegalne jest zaczerwienienie oraz naczynka, stosuj wzmacniające kremy. Takie kosmetyki mieszczą w składzie surowce, takie jak witamina C i wyciąg z kasztanowca, które będą obkurczały naczynia krwionośne.