Jak wygląda zabieg mezoterapii – Dowiedz się więcej tu

Mezoterapia poprawia wygląd skóry i hamuje łysienie. To zabieg, jaki nie tylko kuruje skórę, lecz też odmładza ją oraz zapobiega niektórym kłopotom natury estetycznej. Zabiegi takie stosowane są w leczeniu napięć mięśniowych. Mezoterapia jest też stosowana w zabiegach antycellulitowych.

MezoterapiaMezoterapia – www.dermamed.com.pl/oferta/mezoterapia – Wrocław polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry należytego preparatu zawierającego substancje regenerujące. W zależności od problemu będą to witaminy, oligoelementy, albo związki glikozaminoglukanów. Pierwszy raz zrealizowano ją w tu]1952 roku – wtedy to francuski medyk Michael Pistor chciał za jej pomocą wyleczyć niedosłuch u pacjenta. I chociaż to się nie udało, to zabieg przyniósł obiecujące rezultaty: obniżył ból oraz szumy uszne. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku zabiegi owe stosowano w wypadkach rozlicznych innych niedomagań: żylaków, migren, a także w kuracjach dermatologicznych, takich jak leczenie łysienia plackowatego lub łuszczycy. Rozkwit owej metody nastał niedawno, razem z rozkwitem medycyny estetycznej.

Dzisiaj zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji oraz znajduje się w ofercie bardzo wielu gabinetów. Choć nie jest zabiegiem chirurgicznym, to mogą go realizować jedynie medycy – przeważnie dermatolodzy a także lekarze medycyny estetycznej – sprawdź ofertę gabinetu dermatologii estetycznej we Wrocław. Wymaga bowiem nie wyłącznie zwinnych dłoni oraz dokładności w dozowaniu preparatu, jaki jest stosowany w konkretnym przypadku, ale też bardzo dokładnej znajomości budowy skóry.

Co leczy mezoterapia Wrocław? Wspomniane zabiegi wykorzystywane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak też estetycznej. Wskazaniem są: nerwobóle, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy zaistniałe w efekcie uprawiania sportu. Jednak mezoterapia – (więcej na stronie) kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie wykonywana jest zarówno do profilaktyki, jak i leczenia niektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania skutków upływającego czasu. Wskazaniem do mezoterapii będą: drobne zmarszczki na szyi, trądzik, odwodniona skóra ciała, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
Jak znaleźć gabinet oferujący tego typu zabiegi? Nic trudnego, starczy w przeglądarkę wpisać frazę: dermatologia estetyczna Wrocław.