Jak wygląda depilacja laserem? Czemu warto się na coś takiego zdecydować?

Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a następnie wykonana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę jest najskuteczniejszą i bezpieczną dla ludzi metodą, z jakiej korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Wyemitowana w ten sposób wiązka intensywnego światła wchłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls lasera zamienia się w energię termiczną, co wpływa na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, to powoduje, iż nie odrastają. Pamiętajmy, iż dobre zabiegi robione są w wyspecjalizowanych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław . Taki zabieg jest w stanie spowodować pewien dyskomfort, jak również uczucie szczypania i pieczenia. Czucie tego typu dolegliwości jest jednak całkiem indywidualne oraz zależy od naszej odporności na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserem skóra może być czerwona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle zanikają już po paru godzinach, jednak jeśli mamy dość wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się nawet przez parę dni.

Zainspirował Cię nasz wpis? Masz chęć pozostawić jakieś komentarze na nasz temat (https://uniquecos.pl/)? Będzie to dla nas szalenie przyjemne przeżycie.

Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak dużą powierzchnię skóry poddajemy depilacji. Może to zająć od pół godziny do nawet dwóch godzin. Stąd też decydując się na gabinet najlepiej zwrócić uwagę na to, jakiego sprzętu się w nim używa. Nowej generacji lasery diodowe bez wątpienia dość mocno skracają czas trwania zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o sporej powierzchni styku. Nowoczesny sprzęt pozwala także na zminimalizowanie odczucia bólu(zobacz fizjoterapia kręgosłupa wrocław) oraz uzyskanie pożądanych efektów przy użyciu niższych energii.

Żeby depilacja laserem zakończyła się sukcesem, a jej efekt był jak najbardziej trwały, to niezbędne, by wykonać parę zabiegów w odstępach czasu, jakie zajmują od sześciu do dwunastu tygodni. Laser oddziałuje tylko na włosy, jakie są w momencie wzrostu, nie działa natomiast na takie, jakie znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z paru rewelacyjnych zabiegów, inny to przykładowo usuwanie rozstępów, równie powszechny Korzysta z niego coraz więcej osób. Nie ma się co na to dziwić, gdyż skutecznie poprawiają wygląd, jak i są bardzo wygodne jeżeli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.