Jak wybrać szczotkę do rozczesywania włosów

To którą szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale także od wyników, jakie chcemy uzyskać.
Rozczesywanie włosów eliminuje z ich przestrzeni zanieczyszczenia, również resztki produktów do stylizacji.

Dodatkowo proces ten pobudza krążenie w obszarze skóry głowy. Masaż (masaż tajski Katowice) skóry głowy to wspaniały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one silniejsze i bardziej błyszczące. Należy jednak czesać je w należyty sposób. Zanadto częste praktykowanie takiego zabiegu ma możliwość doprowadzić do defektu struktury włosa. Należy mieć na uwadze, żeby wystrzegać się szczotkowania włosów w takim przypadku, gdy są one mokre. Wilgotny włos jest bowiem w dużej mierze bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z naturalnego włosia to najbardziej odpowiednie podejście dla osób, którym zależy na dodaniu włosom objętości. Szczotki z naturalnego włosia umożliwią rozczesanie włosów bez zbytniego szarpania. Prawdziwe włosie szczotki nie uczyni podrażnień, ani zadraśnięć na jej powierzchni.
fotografijka - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku włosów długich i prostych powinno się wybrać spore, obłe szczotki, jakie umożliwią uniesienie włosów u nasady i dodadzą im objętości. Są one świetne do modelowania fryzury. Za pomocą tej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu schnięcia włosów, wybierajmy szczotki stworzone z ceramiki.

Ich plusem jest to, że nie powodują elektryzowania się włosów. W tym wypadku ważne jest, ażeby przed suszeniem odczekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z nawierzchni włosów.