Jak to jest z tą modą? Czemu tak istotne jest, abyśmy wyglądali elegancko i schludnie?

Jak to fajnie elegancko wyglądać, prezentować się w jak najbardziej korzystnym świetle. Kto z nas nad tym się nie zastanawia? To właściwie logiczne i dość naturalne, iż myślimy o tym i próbujemy stawiać odpowiedni wygląd dość wysoko w hierarchii własnych potrzeb. Niekiedy jednak brak jest natchnienia do takiego działania, przez co nie wiemy w sumie, jakie są trendy, jakie mamy możliwości.

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Wybieramy jedną rzecz i zaraz ją odrzucamy, gdyż nie pasuje nam w perspektywie całości. Wydaje się niektórym, iż takie kłopoty mają tylko kobiety, a to nie prawda, ponieważ tak samo często takie zjawisko występuje u mężczyzn.

Z czego to wynika? Wydaje się, że nie ma w tym temacie żadnej większej filozofii, po prostu fajny, ciekawy wygląd to sposób, żeby zaznaczyć swój styl, swoje podejście do życia i najzwyklejszą potrzebę schludności. To może i zabrzmi śmiesznie, ale niekiedy jesteśmy w stanie przyrównać takie kwestie do zasad higieny osobistej. Przecież nie myślimy o tym, dlaczego regularnie się myjemy, szczotkujemy zęby. To jakby coś normalnego. Identycznie, jak ubiór, pragniemy prezentować się jak najbardziej elegancko, czy mamy ku temu powód (jaka uroczystość) czy nie.

Po domu natomiast jesteśmy w stanie chodzić w samej bieliźnie, bo dom to nasz rewir, prywatna enklawa, w jakim można czuć się bardziej swobodnie i nikt nas nie ocenia. Czasem w przypadku mężczyzn czy kobiet (spódnice w kratę) jest problem z wyborem odpowiednich ciuchów. Powiedzmy sobie szczerze, iż wybór jest znaczny, ale jak z tego wszystkiego znaleźć to, co będzie dla nas najlepsze, będzie dopasowane do naszego stylu, zgra się z całością, z pozostałymi elementami ubioru. Dla mężczyzny zawsze łatwiej coś dobrać niż dla kobiety. No przecież eleganckie koszule męskie od są zawsze na czasie, nieważne z jakim mężczyzną mamy do czynienia, wysokim czy niskim.

Ten krój, ta elegancja jest zawsze dostrzegalna. Mimo to, niektórym panom korzystniej pasują koszule slim fit marki krzysztof. Jest to najbardziej zasadny wybór dla szczupłych mężczyzn, i to dla tych o bardziej zbudowanych ramionach, jak i o bardziej delikatnej budowie. Dla tych pierwszych ten krój idealnie podkreśli rozbudowane barki i klatkę piersiową. Dla tych drugich to także najbardziej korzystny wybór, bo krój sprawi, iż górna część tułowia wyda się korzystniej zbudowana. To niezwykle korzystne rozwiązanie dla mężczyzn o takiej posturze, bo takie koszule są idealnie skrojone dla ich wymagań.