Jak pielęgnować skórę ?

Odpowiednia pielęgnacja skóry nie powinna ograniczać się wyłącznie do codziennej osobistej higieny. Każdego dnia musimy wcierać w skórę preparaty nawilżające, dla przykładu oliwki, balsamy jak też kremy do skóry.
Troska o wygląd skóry całego ciała jest koniecznością.

Wszak starzeniu ulega nie jedynie skóra – (zobacz zabiegi mezoterapii skóry głowy) w obszarze buzi. Procesy odbudowy skóry ciała są znacznie wolniejsze aniżeli te w obszarze skóry twarzy. Tak samo jak skóra twarzy, skóra na całym ciele bywa wrażliwa, sucha lub normalna. Chociaż mogłoby się zdawać, że skóra (dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien) ciała jest daleko odporniejsza niż skóra buzi, to jednakże nierzadko może ona ulec podrażnieniu w wyniku działania jakiegoś kosmetyku. Powinniśmy monitorować skórę na ciele. Kiedy po zastosowaniu pewnego preparatu odnotujemy, że robi się ona zaczerwieniona czy czujemy pieczenie, może świadczyć to o jej podrażnieniu. Gdy po użyciu danego kosmetyku zaobserwujesz na skórze jakieś alarmujące objawy – zrezygnuj z jego dalszego użytkowania.
Lakiery do paznokci, manicure

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Do mycia skóry stosuj specjalne żele i kremy o łagodnym dla naszej skóry pH takie jak Academie do ciała. Stroń od zwykłych mydeł w kostce, bo mogą one znacznie wysuszyć skórę . Każdorazowo po kąpieli obowiązkowo powinnaś wcierać preparat nawilżający. Dzięki takim działaniom skóra będzie znakomicie nawilżona, sprężysta, natomiast procesy jej starzenia zostaną spowolnione. Pamiętaj, że systematyczne nawilżanie skóry zapewni jej jędrność i gładkość na na długo.

Przed wyborem jakiegokolwiek kosmetyku powinniśmy zdobyć jego próbkę oraz przetestować go. Nie obawiaj się środków, jakie zawierają jakiekolwiek składniki chemiczne. Nim zostaną one dopuszczone do użytku, są gruntownie badane.