Jak należy wybierać okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest istotne?

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to faktycznie coś więcej niż tylko modny dodatek do stroju. Najlepsze jakościowo soczewki chronią oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, jednocześnie polaryzują światło słoneczne.
Okulary z podstawowym filtrem UV, przez stałą ilość przepuszczanego światła, są dobre w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Stopień przyciemnienia oraz moc filtra wybiera się w odniesieniu do jasności otoczenia oraz wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W takim sensie najlepsze są rodzaje jak przeciwsłoneczne okulary miu. Inny typ, okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban) polaryzacyjne minimalizują szkodliwe dla oczu światło, jakie odbija się od dość jasnych powierzchni.
Pomocne jest to zwłaszcza zimą, jak ostre światło słoneczne odbija się od śniegu i lodu i podrażnia oczy. Stopień przepuszczania światła oraz ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu oraz mocy zastosowania filtra UV. Najlepsze są okulary marki chanel, a jak pragniemy sprawdzić jakość filtra polaryzacyjnego, to najkorzystniej poprosić optyka o specjalistyczny test z ukazującym się obrazkiem, jaki dostrzegalny dopiero po włożeniu okularów. Są też okulary – http://www.rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/solano – fotochromowe, czyli takie, które w zależności od nasłonecznienia, będą przepuszczać światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu
Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwia to na prawidłowe widzenie jednocześnie w warunkach intensywnego, ale i niezbyt mocnego nasłonecznienia.

Dobrze pamiętać, iż czas przejścia od stanu ciemnego do jasnego wynosi wyłącznie kilka minut, więc przygotowanie okularów do nagłej zmiany światła nie pojawia się natychmiastowo. Nie jest istotne, jaki typ okularów wybierzemy, zawsze powinny być to najwyższej jakości modele, takie jak okulary przeciwsłoneczne emporio armani.