Jak można przystąpić do robienia ręcznie wykonywanej biżuterii, co może się do tego przydać

Od kilku lat własnoręcznie wykonywana biżuteria jest ogromnie popularna. Wprawdzie sklepy są pełne zarówno biżuterii produkowanej z metali i kamieni szlachetnych, ale też taniutkich plastików i szkiełek, jednak wielu ludzi jest zdania, że najładniej będzie wyglądać to, co samemu się wykona. A możliwości są ku temu bardzo duże, bo bez żadnych problemów można będzie kupić wszystkie konieczne materiały, akcesoria i narzędzia i wykonać coś ciekawego. Żeby zacząć przygodę z robieniem biżuterii nie będzie dużo potrzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia

Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup koniecznych półproduktów i narzędzi to wydatek kilkudziesięciu złotych, informacje są ogólnie dostępne w cieci, i w praktyce potrzebne będzie trochę czasu i chęci. Obecnie rozmaitych poradników o tworzeniu biżuterii jest całe mnóstwo. Niektóre z nich mają dokładne instrukcje, na niektórych można obejrzeć filmy instruktażowe, z jakich nauczyć się można, jak łączyć koraliki, robić wisiorki czy też skręcać rzemienie. Jeśli będzie taka potrzeba można też zapytać kogoś o pomoc i nauczenie podstawowych metod.

Najważniejszym elementem biżuterii są koraliki. Ich różnych rodzajów jest ogromna liczba, z tego też powodu każdy bez problemów powinien wybrać takie, jakie mu się spodobają.

Jeśli zainteresowała Cię taka tematyka, bez wahania kliknij ten odnośnik – to źródło (http://www.dortex.pl/) z pewnością także okaże się warte Twojej uwagi.

Bardzo ciekawie będą na przykład wyglądać oryginalne koraliki z Japonii miyuki, za ich pomocą można robić rzeczywiście niezwykłą biżuterię. Poza koralikami będą potrzebne pozostałe elementy.

Do ich połączenia przyda się srebrny, cieniutki drucik, jeśli ktoś będzie chciał robić kolczyki to także zawieszki do nich, warto też zakupić kilka srebrnych przekładek, kulek i dysków. To wszystko znaleźć można w tradycyjnych sklepach z tego typu rzeczami, a można też złożyć zamówienie w jednym z wielu internetowych sklepów lub kupić na aukcji. Za to po narzędzia najlepiej udać się będzie do jakiegoś marketu budowlanego, tam powinno się kupić szczypce do cięcia i z zaokrąglonymi końcami. Mając to wszystko przystąpić można do swojej pierwszej zawieszki lub bransoletki, a później przystąpić do ładniejszych rzeczy.