Jak korzystnie się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Odzież również mężczyznom mogą sprawić zakłopotanie. Też chcą mieć swój własny styl. Co ważniejsze, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie wygody w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak stresujące wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak zaliczającą się do niezwykle często spotykanych w obecnym świecie. Łączą się z nią określone zwyczaje i warunki, jakie powinien spełniać osoba kandydująca na daną posadę. Normy te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pytanie „co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną” i jak się na niej przedstawić wielu ludziom spędza sen z powiek. Są jednak różnorodne źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się dużo w tej kwestii. Co najważniejsze trzeba pamiętać, że na rozmowie o pracę najważniejsze są kwalifikacje i umiejętności kandydata, które musi on w odpowiedni sposób uzewnętrznić i uwydatnić. Niewątpliwie jednak nie może się to powieść w przypadku, gdy określona osoba nie spełnia najważniejszych warunków w kwestii wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, toteż należy tę sytuację odpowiednio wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Tak samo jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w niektórych profesjach. W niektórych z nich dopuszcza się przykładowo krótki rękaw w koszuli. Cały czas jednak są to koszule o charakterze eleganckim, wyposażone w kołnierzyk. W większości dużych korporacji jednak wymagany jest pełny garnitur, bez możliwości uchybień. Typowym zestawem większej części panów w okresie letnim są krótkie spodnie, zakryte buty i koszulka.

I tu kilka porad, jak sprawić aby strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zatroszczyć się o dopasowanie do sylwetki. Określenie własnego rodzaju budowy jest właściwie przepustką do sukcesu. Jeśli określimy własne atuty i niedostatki, będziemy mogli lepiej działać na tym polu. Jeśli ciężko jest samemu określić swój typ figury, warto poprosić o pomoc dobrego znajomego. A jeżeli boimy się reakcji przyjaciół na nasz problem, lepiej zwrócić się do swojej ukochanej. W ostateczności, można pójść do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ figury, ale dopasuje również właściwe odcienie do naszego typu urody.

Typy figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu tak samo typ A, jak i ”jabłko”, czyli panowie z większym brzuszkiem. Dodatkowo, jest również „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u kobiet oraz „trójkąt”, czyli ideał, do którego dążą mężczyźni. Jest to figura bez mankamentów. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, zero wystającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką sylwetką mają najłatwiej. Są w stanie dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co powinni zwracać uwagę, to zbyt szerokie ciuchy, które zakryją ich doskonałą figurę. Dla mężczyzn (odkryj więcej tutaj) o przeróżnych sylwetkach sklepy odzieżowe mają dużo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui skórzane etui na klucze na tablet (więcej zobaczysz tutaj: atrakcyjny link) czy na smartfona współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.