Jak dużo pracy wymaga uszycie kostiumu?

Bycie aktorem teatralnym to ciężki kawał chleba. Każdy, kto kiedyś miał styczność z owym fachem, wie że wymaga on mnóstwo od człowieka. Przede wszystkim czasu, krocie czasu, który należy poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Zaś poza sceną jest jeszcze więcej pracy. Zerknijmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za wszystkimi artystami teatralnymi stoi wielka ilość statystów, którzy troszczą się o dobry wygląd artystów. Makijażyści troszczą się o to aby twarze się nie świeciły, lub mają więcej pracy, gdy artysta odgrywa postać, jaka potrzebuje czasochłonnej charakteryzacji. Czasem właściwa charakteryzacja trwa nawet siedem godzin. Sami zdajecie sobie sprawę, iż to wiele wymagająca od aktora oraz od makijażystów praca. Lecz najbardziej długotrwałe jest szycie ubrań, w jakie czasami zaangażowanych jest kilkuset ludzi. Uszycie tylko jednego przebrania może trwać parę tygodni. Niektóre ubrania wymagają sprowadzenia rzadkich materiałów, jak na przykład skór lub aksamitów. Żeby się przekonać jak długo trwa produkcja całego przebrania postanowiłem, że zlecę szycie stroju Thora. Okazało się, iż koszt uszycia takowego stroju kosztuje gigantyczną kwotę tysiąca złotych.

Chcesz przeczytać coś równie użytecznego? Super, ta strona www z pewnością okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż przeczytasz na niej sporo tego typu informacji.

Jak możecie zauważyć szycie – szczegóły na strojów dla artystów teatralnych wymaga od profesjonalisty bardzo wiele. Po pierwsze precyzyjności, z tego powodu że ilości materiałów są skończone, toteż profesjonalista nie może się mylić. Niektóre przebrania wymagają zszycia na przykład bardzo grubej skóry z lnem który jest także niełatwy w obróbce. Wtedy do pracy przystępuje nawet pięciu pracowników, którzy najpierw zmiękczają skórę, żeby następnie grubą igłą do szycia połączyć za pomocą żyłki wędkarskiej dwa materiały. Nie dosyć, że zawód artysty teatralnego jest wymagający to za jego plecami stoi wielu innych pracowników, którzy troszczą się o jego właściwy wygląd na spektaklu.

Nic dziwnego teraz, że bilety na nowe sztuki są drogie, gdy już to wszystko wiecie. To co widzimy na deskach teatru to tylko wierzchołek góry lodowej.