Jak dopasować właściwe obuwie męskie na różne okazję?

Wielu osobom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej dla panów jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są znacznie łatwiejsze i że analogicznie jest z obuwiem. O ile co do wyboru różnych rodzajów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można w tym miejscu się zgodzić, o tyle dobieranie obuwia do określonej okazji także w przypadku mężczyzn jest w stanie sprawić niemałe problemy.

Widać to szczególnie po skutkach niewłaściwego dopasowania obuwia, które całkiem często obserwuje się na ulicach miast w Polsce, ale również poza granicami. Często dotyczy to także kwestii niepoprawnego doboru spodni wizytowych, których zbyt długie nogawki tworzą powyżej butów nieeleganckie fałdy. Z kolei zbyt krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest praktycznie zaprzeczeniem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, gdyż dla większości ludzi sprawa dopasowywania obuwia do numeru nie stanowi większego problemu. Trudności powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na wesele kolegi, a inne na rozmowę o pracęNa terenie Polski niestety u sporej liczby ludzi nadal pokutuje twierdzenie, że garnitur garnitury wroclaw dla mężczyzny to ten sam komplet nadający się na wszystkie okazje. Nierzadko obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

W rzeczywistości kwestia ta nie jest aż tak łatwa i wymaga głębszego przemyślenia. Podobnie bowiem jak istnieje dużo potencjalnych kompletów odzieży dla panów na różne okazje, tak do tych kompletów dobiera się różnorodne obuwie. Reguły etykiety w tego rodzaju przypadkach mówią, że im bardziej uroczysta okazja, tym garnitur musi być ciemniejszy, a dotyczy to także obuwia. Buty do garnituru występują w sporym wyborze, trzeba tylko starannie poszukać.

Właściwy model butów garniturowychSpecjalistyczne poradniki w kwestii tego, jak powinno się dobierać buty do eleganckiego mówią o tym, że obecnie cały czas często można spotkać panów w obuwiu zupełnie niemodnym i pozbawionym smaku, co w znacznym stopniu odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe musi mieć właściwy kształt, najlepiej jak najbardziej klasyczny i najlepiej nie ekstrawagancki. Oczywiście należy również mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wyczyszczenie butów przed daną uroczystością.