Jak dopasować kreację do swojej sylwetki?

W odpowiednio dobranej sukience każda kobieta będzie się prezentować atrakcyjnie. Powinniśmy zatem wziąć pod uwagę atuty swojej figury, jak również zastanowić się, jak zatuszować mankamenty natury, żeby w konsekwencji wybrać doskonałą sukienkę.

Zarówno sukienki damskie, jak także rozmaitego rodzaju garsonki (przykładowe sukienki damskie i garsonki są tu: sukienki dla kobiet) dostępne są w różnorodnych typach, z tego powodu z całą pewnością każdy wybierze coś idealnego dla siebie, w czym będzie wyglądać doskonale. Ubrania damskie powinny być dopasowane nie tylko pod względem własnych preferencji estetycznych, ale również pod kątem figury.

Modelka spoglądająca w górę
Autor: Stefano Montagner
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadasz bardzo szerokie biodra i uda, nie powinnaś uważać wcale, że jest to twoja wada. Należy bowiem w odpowiedni sposób dostosować sukienkę, która sprawi, że i tak będziesz prezentować się doskonale. Wystarczy dobrać sukienkę z szerokim dołem, która odpowiednio zakryje niezbyt lubiane części ciała. Świetnie sprawdzą się niezwykle modne sukienki rozkloszowane, jak również trapezowe. Do tego jakaś ciekawa galanteria (ubrania dla kobiet) i będziesz zachwycać w towarzystwie każdego dnia!Niezwykle wiele kobiet ma poważny problem niedowagi lub narzeka na zbyt chłopięcą sylwetkę.

Dziewczyna oparta o auto
Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew pozorom nie jest to wcale rzadkie wśród kobiet. Nie jest to jednak powód, by odrzucić zupełnie sukienki, należy jedynie wybrać odpowiedni krój. W tym przypadku sprawdzą się z pewnością tzw. bombki i tulipany. Pamiętajmy, iż w przypadku „chłopczyc” im więcej drapowań, zakładek i kolorów, tym lepiej.

Kupując sukienkę warto zwracać uwagę w głównej mierze na barwę czy motywy znajdujące się na niej. Czasami wystarczy wybrać nieodpowiedni kolor i czar pryśnie! Szczególnie kobiety pragnące „zgubić” przy pomocy sukienki nieco ciałka muszą na to uważać. W przypadku lekkiej nadwagi lepiej jest wybierać klasyczne kroje. Rzecz jasna nie znaczy to wcale, że powinniśmy dobierać wyłącznie czarne ubrania! Wystarczy jednak, że nie będziemy przesadzać z nadmiarem kolorów i motywów, które optycznie powiększają sylwetkę. To, co sprawdza się w przypadku osób chudych, dla pulchnych będzie zupełnie nietrafionym pomysłem. A jeśli już w końcu znajdziemy dla siebie ten perfekcyjny krój, na pewno będziemy nie tylko wyglądać świetnie, lecz także świetnie się czuć!