Jak dobierać jak też używać kosmetyków do pielęgnowania skóry w okolicach oczu?

Okolice oka to miejsce nastręczające wyjątkowej pielęgnacji przez cały rok.
Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, a tym samym bardzo podatna na różne zmarszczki oraz uszkodzenia spowodowane nadmiarem słońca, złym doborem kosmetyków czy też nieumiejętnym ich stosowaniem.

Masażystka

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Podpowiadamy, jak należycie zadbać o ów obszar naszej buzi, aby na dłużej pozostał w doskonałej formie. Pierwsze oznaki starzenia skóry dookoła oczu pojawiają się w wieku dwudziestu lat. Odpowiednie kosmetyki do oczu mogą ów efekt opóźnić. Uwarunkowania genetyczne, rodzaj cery, sposób dbania o nią oraz odżywiania się ma tu również niemałe znaczenie. Nie eliminuje to rzecz jasna konieczności zakupu odpowiedniego kremu. Im wcześniej poczniemy troszczyć się o ów kluczowy punkt naszej buzi, tym dłużej cieszyć będziemy się pięknym oraz promiennym spojrzeniem. Dwudziestolatki winny już sięgać po kremy nawilżające. Trzydziestolatkom natomiast poleca się łagodne kremy przeciw zmarszczkom, jakie zapobiegają tworzeniu się kurzych łapek oraz regulują nawilżenie . Panie po czterdziestce powinny natomiast pamiętać o ujędrnianiu całego obszaru wokół oczu, jak i powiek, a po pięćdziesiątce najlepiej stosować kremy na bazie wyciągów ziołowych, z silnie skoncentrowanymi komponentami nawilżającymi. Odpowiedni kosmetyk to jeszcze nie wszystko. Ważne jest, w jaki sposób go zaaplikujemy.

Zawsze wklepujemy kosmetyk od wewnętrznego kącika oczu wzdłuż łuku brwiowego.

Pamiętaj, że nasze odsyłacze (https://perfumyinspirowane.pl/perfumy-meskie/) kierują tylko do w najwyższym stopniu ważnych portali, na których wyszukasz jedynie użyteczne dane.

Jeżeli potrzebujemy nałożyć kosmetyk na ruchomą powiekę, upewnijmy się, że jest przeznaczony również do tego celu. cera w tym miejscu jest nadzwyczaj delikatna.