Jak da się zlikwidować ślad po ranie?

Skóra stanowi podstawę kobiecej urody. Gładka, nieskazitelna i promienna cera jest powodem do radości, podczas gdy przebarwienia skórne najczęściej bywają przyczyną całkowitego braku pewności siebie. Na szczęście dzisiejsza technologia daje nam możliwość rozprawienia się z problemami, które jeszcze kilkanaście lat temu uchodziły za nierozwiązywalne.

blizna
Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Należały do nich przede wszystkim trwałe uszkodzenia powierzchni skóry oraz zbędne owłosienie w odsłoniętych miejscach na ciele. Z łatwością można sobie wyobrazić, jak wielką tragedią dla dbającej o siebie osoby będzie rzucająca się w oczy blizna w odkrytym miejscu czy też uporczywy, szpecący wąsik. Z odsieczą w walce z tego rodzaju mankamentami przychodzi nauka. Jednym z najpopularniejszych przykładów nowinek, które wykorzystywane są również w służbie kobiecego piękna jest laser. Z jego pomocą przeprowadza się zabiegi takie jak depilacja laserowa czy usuwanie blizn, które pozwalają na uzyskanie idealnie gładkiej, jednolitej skóry (czytaj http://klinikamiracki.pl/zabieg/nici-liftingujace-happy-lift/).

Wybór sposobu na pozbycie się zbędnego owłosienia jest kwestią nie tylko estetyki czy higieny, ale również wygody i oszczędności czasu. Dzisiaj pod ręką mamy mnóstwo środków, które różnią się od siebie kosztem, częstotliwością używania, a w szczególności skutecznością. Powszechnie stosowane metody depilacji (http://klinikamiracki.pl/zabieg/vectus-epilacja-nowej-ery/), takie jak maszynka do golenia, depilatory elektryczne,różnorodne kremy, pasty, woski czy plastry bezsprzecznie posiadają sporo zalet. Są tanie,ogólnodostępne i proste w użyciu. Ich największą wadą jest natomiast trwałość osiągniętego rezultatu. Usunięte za ich pomocą włoski szybko powracają, czemu często towarzyszy swędzenie, podrażnienie i stan zapalny skóry. Warto zatem przemyśleć tę kwestię i wybrać metodę, która zagwarantuje nam długotrwałe efekty. Depilacja laserowa skutecznie rozwiąże problem nadmiernego owłosienia na nogach, pod pachami, na twarzy oraz w strefie bikini.

blizna
Autor: Felix Montino
Źródło: http://www.flickr.com

Laser to przyrząd, które przywróci pewność siebie także wszystkim posiadaczkom szpecących blizn pooperacyjnych, powypadkowych lub potrądzikowych. Chociaż popularne porzekadło mówi, że blizny zdobią wojownika, a obecność szram jestsymbolem siły i zwycięstwa nad chorobą, warto rozważyć ich usunięcie. Usuwanie blizn laserem (http://klinikamiracki.pl/zabieg/blizny-potradzikowe-pico-sure/) należy dziś do najbardziej efektywnychsposobów walki z tego rodzaju deformacjami skórnymi. Zabiegi z użyciem lasera można wykonać w gabinetach kosmetologów w całej Polsce, a ichszczególnie bogatą ofertą może się pochwalić Warszawa.