Hobby – nudne, wciągające, powtarzalne, nietypowe, rozwijające, nijakie… A Twoje? Jak możesz je określić?

Mówi się, że dobrze mieć pasję. Konik dokłada naszemu życiu smaku, powoduje, że także najbardziej nieprzyjemny dzień staje się chociaż odrobinę bardziej kolorowy, inspiruje nas do działania, jest przyczyną, aby podnieść się i zabrać się do pracy. Jednak czy są lepsze i gorsze zainteresowania? Czy można o którymś z nich powiedzieć, iż jest marne, bezsensowne? W końcu ile osób, tyle rozmaitych hobby. Lubimy oceniać, konfrontować się z innymi, zwłaszcza gdy takie zestawienie wypada na nasz plus.

Sporo ludzi ma zainteresowania artystyczne. Rysują, śpiewają, grają na instrumentach. Od kilku lat coraz popularniejsze jest także robienie zdjęć. Niektórzy wybierają małą specjalizację i używają np. wyłącznie aparatów polaroid. Odkładają pieniądze i całkiem duże sumy przeznaczają na specjalistyczne urządzenia. Dokształcają się, czytają, starają się być coraz lepsi w tym, co robią. Wymieniają się doświadczeniami z innymi pasjonatami, dyskutują, porównują swoje zdjęcia oraz nawzajem je opiniują. Fotografia to dla nich każdy dzień. Inni zaś uwielbiają czytać książki. Coś dla miłośników mody:

Gdy tylko mają wolną chwilę siadają w ulubionym fotelu czy hamaku (znaczenie ma miesiąc) oraz zanurzają się co rusz w nowej historii. Niektórzy z nich nie wyobrażają sobie, iż mogliby zrezygnować z tradycyjnych papierowych książek, inni jednak idą z duchem czasu. Uważają, iż te elektroniczne są o wiele bardziej praktyczne i poręczne, zwłaszcza, iż dzisiaj możemy zakupić naprawdę ładne oraz eleganckie pokrowce na czytniki e book. Właściwie jednak nie jest aż tak ważne, w jaki sposób czytamy, bardziej – aby w ogóle to czynić. Zobacz: pokrowce na czytniki e book.

Książki i e-book

Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo lubianym hobby jest także kolekcjonowanie. Tutaj rozbieżności są znaczne. Niektórzy zbierają kartki, inni polbuty damskie, a jeszcze inni – ci bardziej oryginalni – pokrowce samochodowe. Przeciętni ludzie niekiedy, patrząc na nich, pukają się w głowę, nie widzą istoty w ich działaniu. Ale czy wszystko musi być robione po coś? Czy wszystko musi być przydatne i wartościowe? Niekiedy, jeśli zauważmy, iż coś sprawia nam radość, dobrze za tym po prostu iść.