Grząskie, ale atrakcyjne zagadnienie: męska biżuteria

Przede mną dość dyskusyjny temat – biżuteria dla mężczyzn. Zagadnienie pełne niebezpieczeństw. Wielu chłopców po przeczytaniu tejże frazy popaść by mogło jeśli nie w przerażenie (wszakże prawdziwy facet nie boi się niczego) to przynajmniej w zażenowanie. Ci panowie którzy mają pociąg do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją współczesnego mężczyzny a nawet nad zamianą ról społecznych jaka niezaprzeczalnie się dokonuje w naszym społeczeństwie.

facet

Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniej kontrowersyjne w tym temacie są chyba tradycyjne, trochę już zapomniane – spinki do mankietów. Kojarzymy je zazwyczaj z nobliwymi panami w garniturach, być może nawet z dziadkami. Małe te gadżety zrobione często są z metalu – bardzo często szlachetnego. Może to być złoto, srebro lub też powleczone są one warstwą polerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na spinkach wybranego motywu: od herbu miasta czy szkoły po imię ukochanej.

sygnet

Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni mężczyźni (albo bardziej nowocześni) mogą zaryzykować zabawę z wisiorkami dla mężczyzn lub też kolczykami dla mężczyzn. W tym temacie – całkiem podobnie jak w przypadku biżuterii dla kobiet – istnieje wiele wzorów męskiej biżuterii, z tą różnicą jednak iż wyżej wymienione akcesoria są dość ryzykowne. Dzieje się tak ponieważ dżentelmenom w dziedzinie mody o wiele mniej się wybacza, z tegoż powodu łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Zalecam zatem w sprawie wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Na temat również w tym miejscu: biżuteria (zobacz także Zawieszki do bransoletki modułowej) męska.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem może być tzw. nieśmiertelnik, zaś najniebezpieczniejsze mogą być kolczyki dla mężczyzn (tu więcej na temat: ciekawe kolczyki męskie). Zakup tego typu biżuterii można porównać do spacerowania po polu minowym. Już sama idea – jeżeli nie jesteś żeglarzem który marzy o byciu korsarzem – jest niczym taniec na wulkanie. Niby ciepło a jednak jest coś nie tak. Czasem warto poradzić się wizażysty w tym jakże dyskusyjnym temacie.