Gdzie odszukać odpowiedni portfel spełniający własne wymagania?

Grubsze drobniejsze pieniądze, karty kredytowe, klubowe i zniżkowe – te wszystkie rzeczy trzeba gdzieś pomieścić. Najoptymalniejszym sposobem na to jest portfel. No tak, wszystko jest już jasne, jaki jest portfel każdy widzi, aczkolwiek pozory mylą, bo jest tak dużo jego rodzajów, że wielu ludzi jest zaskoczonych. Możemy kupić portfele skórzane czy portfele materiałowe, a to dopiero wstęp do oferty.

Portfel

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólna zasada jest taka, iż zależnie od sposobu bycia, od statusu społecznego czy zwyczajnego przekonania wewnętrznego dobieramy odpowiedni dla nas portfel. Jeśli przykładowo posługujemy się kartą płatniczą, zaś w sklepie najczęściej płacimy drobnymi to najlepszy będzie portfel bilonówka. Największą zaletą tego modelu jest bardzo łatwy dostęp do bilonu.

Znamy przecież sytuacje, kiedy nie możemy znaleźć grosza, czy dwóch, w portfelu bilonówce po otwarciu wszystkie monety (www.snmw.pl/skup-wycena/monety/) są od razu widoczne. Wbrew pozorom nie jest to portfel typowo damski, można znaleźć również modele dla mężczyzn. Szukając czegoś podobnego, jeżeli nie chcemy bilonówki, dobrym rozwiązaniem będzie portfel podkówka (przydatne bilonówki).

Dla lubiących sport najlepszym będzie portfel sportowy . Wykonane z nylonu lub codury, spotykane są też portfele sportowe ze skóry, ale raczej rzadko. Zresztą, skóra kiepsko pasuje do takiego modelu, więc jest to raczej wyjątek niż reguła. Najczęściej, sportowy portfel spodoba się nie tylko sportowcom, lecz także miłośnikom luzu, noszą się swobodnie, nie pasują do garniturów i innych oficjalnych ubrań.
Jedno z bardziej absurdalnych stwierdzeń mówi nam, iż szczytem głupoty jest zakup portfela za ostatnie pieniądze… Coś w tym jest, jednak jest coś jeszcze mniej rozsądnego: kupno nijakiego portfelu, z kiepskich materiałów, takiego, co wytrzyma przez krótki czas i trzeba będzie rozejrzeć się za nowym. Dlatego pamiętajmy, że najczęściej portfele robione są z materiałów, jak: skóra, nylon, skóra „ekologiczna”, cordura, bawełna czy poliester (portfele zrobione z materiału). Jeśli znajdziesz portfel wykonany z innego materiału, nie możesz być pewny, jak długo się nie zepsuje.