Garderoba odpowiednia na zimny sezon.

Czy kiedy przychodzą zimne dni, nadal możemy wyglądać elegancko i nie marznąc przy okazji? Ma się rozumieć,starczy wybrać odpowiedni materiał na ubrania. Ciepłą porą prosto jest świetnie i gustownie się ubrać.

Sukienki i bluzki z bawełny, jedwabiu lub satyny fajnie się nosi i przeważnie szykownie się w nich prezentuje. Niemniej jednak w naszym klimacie niespecjalnie długo cieszymy się z ciepłych

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

chwil. Wraz z nadejściem jesiennego ochłodzenia zaczynamy szukać ubrań, w których będzie nam dostatecznie ciepło. Na szczęście na rynku mamy do dyspozycji bardzo bogatą ofertę różnorodnych tkanin, pośród których zasadniczo każdy może znaleźć coś dla siebie. Trzeba szukać tkanin, jakie oprócz tego, że są ciepłe, będą fajnie układać się na sylwetce i zagwarantują nam komfort noszenia na co dzień. Świetnym przykładem tego gatunku tkaniny jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, odporna na gniecenie, elastyczna, przyjemna w dotyku. Ważne jest, iż jest do tego ciepła. Dzianina wełniana występuje w zróżnicowanych barwach i deseniach. Nadaje się przede wszystkim na garsonki i sukienki czy spódnice. Podczas jej kupna dobrze jest brać pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, w sprzedaży jest bowiem oferowana dzianina wełniana z zrdzianina (www.iltex.pl)waną domieszką wiskozy, akrylu oraz pozostałych materiałów. Oczywiście wytwórca ma obowiązek podawać takie dane na metce.

Nawet zwolenników ubrań z naturalnych tkanin może odstraszać czysta wełna. Z tego powodu trzeba wspomnieć tutaj o fantastycznym materiale na ciepłe ubrania, jakim jest wełna parzona. Poddana odpowiedniej obróbce zyskuje nowe zalety

.

Są one istotne dla wygody noszenia, ponieważ wełna (zobacz wełna parzona lana cotta na sukienkę) parzona jest materiałem cieplejszym, a do tego oddychającym, więcej odpornym na zabrudzenia, a to ostatnie jest zwłaszcza istotne w przypadku ubrań, które nie jest łatwo czyścić. Co ciekawe wełna parzona nie wywołuje tylu reakcji uczuleniowych, jak wełna tradycyjna. Obydwa wymienione wyżej materiały można łatwo kupić w sklepach stacjonarnych i w Internecie. Może was zaskoczyć obfitość kolorów i wzorów, które są dostępne.

Mamy nadzieję, że jeżeli ktoś z was jest wielbicielem pięknych ubrań, to na chłody wybierze akurat te z omówionych materiałów.