Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli jakie kosmetyki kupują współcześni mężczyźni

Choć to panie szczególnie bywają znane z wyjątkowej, a w niektórych przypadkach i nadmiernej dbałości o higienę, to panowie wcale nie zamierzają ustępować swym partnerkom. Teraz każdy reprezentant męskiej płci może z łatwością zakupić w drogerii, supermarkecie albo w sieci absolutnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A dbałość o własne ciało niekoniecznie wyraża się poprzez wybranie najdroższych towarów ze sklepowych półek, bowiem tak naprawdę nie chodzi o cenę danego kosmetyku, ale o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? To zapytanie rodem prawie z szekspirowskiej tragedii może spędzić sen z powiek niektórym facetom. Tymczasem niewielu trzydziestolatków czy pięćdziesięciolatków czyta etykiety zamieszczone na plastikowych pojemniczkach. Najistotniejszy będzie rejestr substancji, jakich warto unikać, a do nich oczywiście wliczymy SLS-y, parabeny i silikony. Na razie konsumencka świadomość jest niestety kształtowana nade wszystko przez ceny, jak również często organizowane promocje i wyprzedaże.O ile pianki albo żele do golenia bywają, by tak rzec, wynalazkiem ostatnich dziesięcioleci, o tyle najzwyklejszego mydła używano niegdyś powszechnie, a współcześnie wykorzystują go tylko nieliczni przedstawiciele męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast po goleniu mężczyźni bardzo często stosują przeróżnego typu balsamy, lecz i woda kolońska jest nadal używana przez panów po dwudziestce . Ze wspomnianych kosmetyków korzysta się niemal każdego dnia, więc pudełka błyskawicznie się opróżniają. W konsekwencji nie każdy dwudziestolatek czy nawet nastolatek będzie inwestował w drogie produkty i nolens volens panowie najczęściej zaopatrują się w najbardziej potrzebne kosmetyki w sklepach, w których mogą liczyć na niewygórowane ceny.

Luksusowe zestawy kosmetyków raczej są kupowane z myślą o podarunkach wręczanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Dla przykładu, krem (krem do cery wrażliwej) do golenia marki Truefitt & hill można bez obaw dać zagorzałemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście zapachy polecane mężczyznom uprawiającym sporty. A na imieniny czy Dzień Chłopaka wręcza się całkiem zwykłe i tanie kosmetyki, których pełno w każdej drogerii lub nawet mydlarni, czyli zazwyczaj żele pod prysznic, jak również inne kosmetyki do porannej oraz wieczornej pielęgnacji ciała.