Dlaczego niektóre osoby kupują tylko i wyłącznie markową odzież, czy rzeczywiście warto za nią tak dużo płacić?

Dla niejednej osoby marka odzieży, którą mają na sobie ma ogromne znaczenie. Goniąc za modowymi nowościami potrafią oni wydać bardzo duże pieniądze na ubrania tylko dlatego, że mają one przyszytą jakąś metkę. Uważają oni, że noszenie markowych ubrań zapewni im odpowiedni styl i prezencję, przez co nie będą odstawać od pozostałych.

link do strony

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Inni z kolei kupując ubrania znanych marek stawiają na jakość wykonania – wychodzą bowiem z założenia, że zrobione z porządnych, solidnych materiałów wytrzymają wiele miesięcy noszenia, a nie naciągną się po pierwszym praniu. I za jakość tę mogą zapłacić kilka razy więcej, niż za podobne produkty mniej popularnych firm. W rzeczywistości, jak się przyjrzy towarom znanych i cenionych producentów odzieży, to bez problemów przyzna się rację i jednym i drugim. Markowe ubrania są z pewnością droższe, ale zdecydowana większość ludzi po ich ubraniu

Model w dżinsowym ubraniu

Autor: BlPlN
Źródło: http://www.flickr.com

zobaczy sporą różnicę w zaprojektowaniu i uszyciu. Są one po prostu wygodniejsze, ładniej leżą, a zastosowane materiały najwyższej jakości powodują, że będzie je można nosić więcej niż kilka miesięcy. Bardzo dobrym przykładem tego typu odzieżowej marki jest Levis. Już kilkadziesiąt lat temu jeansowe spodnie tego producenta pokochała na początku cała Ameryka, a następnie reszta świata.

Uszytych w tym czasie zostało parę modeli będących legendą, jakie do dnia dzisiejszego uznawane są za wzór najlepszych spodni jeansowych. I tak jak już było wcześniej wspominane – jeansy jeansowe bardzo dobrze leżą, ponieważ są bardzo dobrze zaprojektowane i uszyte. Również do jakości przyczepić się nie można, firma cały czas trzyma najwyższą jakość, spodnie są szyte z grubego, solidnego jeansu i faktycznie takie spodnie – dodatkowe informacje – bez żadnego problemu mogą być noszone przez kilka lat. Dla wielu osób barierą może być cena – markowe spodnie damskie Levis mogą bowiem kosztować nawet dwa razy więcej niż spodnie militarne innych marek. Jednak wiele osób będzie wolało kupić jedne, rzeczywiście dobrze uszyte i wygodne spodnie, w których będzie można dłużej chodzić, niż kilka par niemarkowych ubrań, które mogą wytrzymać co najwyżej jeden sezon.