Co to takiego bielizna termoaktywna i w jakich rzeczach pomaga? Czemu i kiedy powinniśmy ją stosować?

Uprawiając sport, czyli jeżdżąc na rowerze, biegając albo też chodząc na wycieczki górskie często nie zastanawiamy się nad tym, jak wielkie znaczenie może mieć odpowiednia bielizna termoaktywna. Jak używamy podczas uprawiania swojej ulubionej aktywności bielizny bawełnianej, to z pewnością spotkaliśmy się już z średnio przyjemnym uczuciem jej zawilgocenia i wolnego wysychania. To sprawia, iż jesteśmy narażeni na zimno, gdy odpoczywamy, ponieważ wilgotna koszulka przylega do naszego ciała. Takie właśnie okropne uczucie mokrych pleców najczęściej towarzyszy każdemu, kto uwielbia spacerować po górach, jeździć na rowerze czy się wspinać.

odzież sportowa

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Szybko można w takim momencie stracić siły i motywację, a co najgorsze możemy się nawet przez to pochorować. Dlatego też, aby to zmienić dobrze jest zastanowić się nad odpowiednią zmianą, a taką przyniesie bielizna termoaktywna . Bielizna termoaktywna, znana też jako odzież oddychająca czy bielizna termiczna to specjalny typ odzieży, która jest zrobiona z materiałów syntetycznych, których najważniejszym zadaniem jest szybkie odprowadzenie na zewnątrz zbyt dużej ilości potu wydzielonego w czasie wysiłku. Przez to posiada ona zastosowanie i uznanie w oczach entuzjastów sportów outdoorowych.

Specjalnie stworzone typy materiałów z dużą ilością poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, mają wyjątkową zdolność odprowadzania pary wodnej z wnętrza na zewnątrz odzieży, tam zaś może bez przeszkód i całkiem szybko odparować.

Zobacz następne pokrewne bardzo cenne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie lusterka motocyklowe.

Tym więc sposobem koszulka termoaktywna powoduje, iż w czasie wysiłku nasza skóra zostaje sucha. Oczywiście, że cuda rzadko się zdarzają, dlatego też przy rzeczywiście dużym wysiłku takie stroje niestety będą wilgotne.

Całe szczęście taka bielizna całkiem szybko wysycha, a to dzięki wyjątkowym właściwościom sztucznych tkanin, z jakich są wykonane. To więc sprawia, iż nawet po niesamowicie wyczerpującym marszu, gdy pragniemy polepszyć własny rekord czasowy na szlaku albo kiedy biegniemy po życiowy wynik na dziesięć kilometrów, będziemy czuć się swobodnie oraz w miarę sucho. Bieliznę taką należy kupować tylko w firmowych sklepach, jak 4f, ponieważ wtedy możemy być pewni, że rzeczywiście będzie ona na najwyższym poziomie oraz będzie nam długo służyła.