Czy w tego typu temacie jest już wszystko powiedziane? Jak wygląda świat męski i damski, jakie są największe różnice?

Jesteśmy w stanie przyznać, że pewne tematy są już wyczerpane, że nie jest zbyt ważne, co zrobimy, to ciężko je reaktywować. Tak można oczywiście to wyrazić, lecz nawet w najmniej oczekiwanej chwili i przy okazji określonego tematu znów pojawiają się niebanalne koncepcje i pomysły, o których warto powiedzieć. Czy tak nie jest w temacie płci, czyli jakimi cechami kobieta różni się od mężczyzny i na odwrót? Na pewno to temat nośny, ale już wyczerpany niemiłosiernie. Niemniej, zawsze możemy na ten temat coś interesującego dodać.

plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze dalej http://angelka.pl na ten temat najwięcej do powiedzenia mają naukowcy, zaś kończy się to na wielkiej kłótni. Prawdą jest jednocześnie to, że trochę racji mają, przykładowo w temacie naszych mózgów. Nie ma, że ktoś jest bardziej mądry, ponieważ to nie jest zależne od płci, ale od wielu pozostałych czynników. Wśród nich jesteśmy w stanie wymienić geny, środowisko, czynniki personalne i tak dalej. Różnica między naszymi mózgami jest tego typu, że w inny sposób myślimy, najzwyczajniej w świecie inaczej odbieramy rzeczywistość, nie lepiej, nie gorzej. Po prostu odmiennie. To również się przekłada na inne dziedziny, na przykład dobieranie ubrań czy innych przedmiotów.

odnośnik ze szczegółami

Autor: Gabriel S. Delgado C.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy takie plecaki męskie czy przebrania męskie, będą inne niż te występujące u kobiet, chociaż tutaj akurat sporą rolę odgrywa także kulturowo, więc jest to pewna furtka dla snucia kolejnych hipotez. Jednocześnie, to nie jest sedno sprawy, ponieważ jak pomyślimy przykładowo o takim czymś jak tatuaże męskie czy damskie (zobacz ciekawe propozycje), nie można ukryć, że będą różne. Mowa oczywiście o zwyczajowo występujących wzorach, znanych przykładowo wśród danej płci, gdyż oczywiście, zawsze mogą istnieć wyjątki. To z innej strony interesujące, iż można tak eksperymentować, że nie musimy zawsze być tacy pasujący do konkretnej grupy. Propozycje można zobaczyć na stronie .

To oczywiście każdego decyzja i to od konkretnej osoby zależy, czy będzie chciała eksperymentować, czy woli najzwyczajniej w świecie, jak jest. Na tym istotnie to polega, choć wielu myśli, iż jak jednej osoby coś się zamarzy, przykładowo jakiejś kobiecie, żeby posiadać tatuaż jak mężczyzna, to od razu wszystkie kobiety będą takie również mieć chciały. To oczywiście nieprawda i identycznie, jak z pozostałymi elementami układanki można polemizować, to prawda pozostaje prawdą, a mówi nam ona, że mężczyźni i kobiety to zawsze będą odmienne gatunki.