Czy stereotypy na temat płci sprawdzają się w rzeczywistości? Co zdaje się być domeną pań? Czemu inność jest ciekawa?

Wszyscy wariujemy na punkcie czegoś innego. Nie powinno to dziwić, ponieważ sporo zależy od tego jaki mamy charakter, albo również jak lubimy spędzać wolne chwile

Zatem nie powinniśmy wstydzić swoich małych dziwactw, gdyż to część nas. Jednak wszyscy posiadamy tendencje do mówienia o stereotypach, które są w nas silnie zakorzenione. Czy jednak sprawdzają się one w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Panie najczęściej posądza się o to, że szaleją za butami. Rzeczywiście, niektóre z kobiet nie mogą opanować się przed zakupem kolejnej pary czółenek, mimo iż w szafie mają damskie czółenka (modne damskie czółenka) w liczbie zatrważającej. Natomiast robienie zakupów to nie jest coś, co kocha każda z pań. Z tego względu nie ma sensu powielać takich stereotypów. Niektóre kobiety chodzą na zakupy wtedy, gdy mają taka potrzebę. Jeżeli potrzebne im nowe letnie sandały, to kupują konkretnie sandały damskie, a nie przy okazji dziesięć innych par obuwia(zobacz pełną ofertę na tej stronie).

Panów natomiast często posądza się o śledzenie każdego meczu piłki nożnej, albo granie na komputerze. Faktycznie, może i wśród mężczyzn mamy więcej fanów piłki aniżeli pośród kobiet, jednak można nie trafić z prezentem, jeżeli kupimy znajomemu bilety na stadion w związku z jego urodzinami. Stereotypy pewnie i w jakiś sposób potrafią poukładać postrzeganie świata, jednak mogą być dość krzywdzące oraz mylące.
Całe szczęście ludzie bardzo różnią się od siebie wzajemnie. Mamy inny rodzaj zainteresować oraz mamy inny sposób na relaksowanie się w wolnym czasie.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://www.elian.eu/pl/kordonki-sklep) pokrewnego serwisu? To właśnie tam przeczytasz dodatkowe wiadomości w odniesieniu do omawianej tu problematyki.

Inaczej byłoby to strasznie nudne widzieć i mieć świadomość, że każdy robi to samo.