Czy puder prasowany Vichy jest kosmetykiem godnym polecenia?

Puder to kosmetyk, jakiego zadaniem jest stabilizacja i utrwalenie makijażu. W zależności od składu, może posiadać atrybuty matujące, rozświetlające, bądź brązujące, może przyswajać sebum, także zapobiegać przesuwaniu się i zmazywaniu makijażu. Puder Vichy jest wytwarzany w taki sposób, żeby odbijał światło. Jest to kosmetyk, którego misją jest statyczność i utrwalenie makijażu. Wybierając ton pudru trzeba pamiętać o prawdziwej kolorystyce cery, a jeśli mamy wolę przekształcić zabarwienie cery, kierować się temperaturą barwową podkładu.

Puder winien być jaśniejszy, lub w odcieniu podkładu. Ciemniejszy puder po pierwsze odmieni kolor podkładu, po drugie może stworzyć nieładne ciemne plamy na buzi.Najlepiej zaopatrzyć się w puder sypki i puder prasowany, lub wypalany Pierwszy wykorzystywać przy wykonywaniu makijażu dla precyzyjnego zmatowienia i umocnienia makijażu, drugi do ewentualnych korekt w przeciągu dnia.

puder

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Puder Vichy sypki ma postać miałkiego, nadzwyczaj drobno zmielonego proszku, którego głównym obowiązkiem jest utrwalenie i przedłużenie wytrzymałości podkładu, a nadzwyczajną korzyścią powstającą z jego używania jest zmatowienie karnacji, ale też dodatnio wpływa na wyrównanie kolorytu cery. Puder w kamieniu to forma prasowanego, złączonego wyrobu, sytuowanego w kasecie zazwyczaj z lusterkiem. Jego rolą jest wykonywanie miejscowych poprawek w ciągu dnia. Główna funkcja owego kosmetyku to nadanie twarzy matowego designu, ugruntowywanie makijażu bardzo słabo, bądź wcale.

Odrębną formą pudru jest puder Vichy w kulkach. Składa się z kilkunastu do kilkudziesięciu drobnych perełek o różnej kolorystyce. Zwykle w tej formie występują pudry brązujące, rozświetlające i róże . Puder matujący i utrwalający występuje przeważnie w sypkiej, albo kompaktowej odmianie.
Wybór pudru to nie taka prosta kwestia. Pudry rozświetlające mogą być wykorzystywane przy modelowaniu twarzy, trzeba jednak uważać, używając rozświetlaczy i mijać strefę T, poszerzone pory, również zmarszczki. Zanadto duża ilość nieładnie podkreśli wady i świecenie się cery.