Czy dobre portfolio jest rzeczywiście istotne w biznesie modelingowym?

Pytanie pojawiające się w tytule tekstu ma jedną właściwą odpowiedź – portfolio jest fundamentalne dla modelki. To odpowiedni album, w którym zbiera się fotosy z modelką, wykonane przez różnych fotografów.

aparat fotografa

Parę lat temu istniał on na papierze, współcześnie powszechne są sieciowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek wykazuje dużo zalet. Przede wszystkim taki katalog jest ogólnie dostępny dla wszystkich użytkowników sieci, w tym też dla instytucji modelingowych. Są w cyberprzestrzeni tematyczne witryny, na których każdy może stworzyć swój profil i wrzucać fotografie, katalogować je tematycznie, a inni użytkownicy mogą wyrażać swe opinie. W ten sposób nieznana zupełnie początkująca modelka może oczarować ludzi i dostać wymarzony kontrakt z prestiżową agencją. A co więcej nie tylko uroda modelki może tu zyskać uznanie, a również umiejętności fotografa.

Prawdziwe jest stwierdzenie, że w drodze do sukcesu modelki lwią część roboty robi kompetentny fotograf. Na jego barkach jest sporo ważnych rzeczy. Porządny fotograf musi posiadać wielką inwencję, by wykreować ciekawą formułę zdjęcia, dopasować rekwizyty i otoczenie. Powinien także pomóc w sprawie ubrania modelki oraz prawidłowego makijażu, który uwypukli wygląd fotografowanej. Powinien operować profesjonalnym ekwipunkiem, i mowa tu nie jedynie o lustrzance.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Kluczowe jest prawidłowe oświetlenie scenerii. Konkluzja z tego jest taka, że początkująca modelka musi znaleźć sprawnego fotografa, który odpłatnie bądź gratisowo (żądając w zamian wyłącznie deklaracji autorstwa w katalogach) zrobi porządne fotki, które dadzą wejście do największych agencji w kraju.

Podoba Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę (https://www.zeccoro.pl/pl/c/Kola/50) pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

A odszukać fachowca należy przez sieć. Jeśli znajdujesz się w Warszawie, można do Google wstawić zdanie np.: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, albo zwyczajnie poszukać ofert na witrynach fotograficznych.

Relacja między obiektem zdjęć a wykonawcą jest tak symbiotyczna, że raczej nie będzie problemu ze odszukaniem dobrej propozycji.

Źródło: fphoto.pl