Częste kłopoty z goleniem wynikają z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zadbać swą skórę.

Pierwszy zarost jest niezwykłym doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Ale zazwyczaj dzieje się tak, że po niedługim czasie okazuje się, że golenie, może powodować sporo kłopotów. Dowiedz się, w jaki sposób im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.Dziś, żeby ogolić zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi bądź maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją również maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się podczas urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają niewielki zarost, inni wręcz przeciwnie, muszą golić się częściej, ze względu na mocny zarost (sprawdź tu drharris). Wiadomo jest to, iż słaby zarost, można zgolić zwyczajną maszynką. Problem pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy należy posłużyć się lepszym sprzętem. Ponadto przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Niejednokrotnie kosmetyki, których używamy do golenia, powodują niepożądane podrażnienia albo uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować dany kosmetyk. Z tego powodu tak bardzo ważne jest testowanie różnych preparatów.

Jeżeli musisz zbadać prezentowaną tematykę bardziej, wejdź na ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Jeżeli jednak, pomimo stosowania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie ustąpią, trzeba koniecznie udać się do specjalisty. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Następnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne albo gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i najczęściej szybko mijają. Konkretny kłopot pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Musisz wiedzieć, iż krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego względu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na jakiś czas. Nasza skóra musi wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych pozostawia blizny? Nie powinieneś się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w przypadku, gdy gojenie się przedłuża należy odwiedzić lekarza. Całkiem prawdopodobne jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego względu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, w trakcie której powstają duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to niezła sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.