Co wziąć pod uwagę przy wyborze dopasowanej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się pewnymi prawami. I mimo, że panowie coraz funkcjonują w świecie mody, niektóre sytuacje powodują w nich uczucie zagubienia i niepewności . Sytuacje takie występują np. w przypadku kupna koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie ma pojęcia na czym powinien się skupić. Po krótkim czasie zirytowany wybiera cokolwiek i wychodzi z przypadkowo zakupioną zdobyczą, zadowolony, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów aby ustrzec się podobnych sytuacji?

Moda męska
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na przyjrzyjmy się tkaninie. Jeżeli jest to bawełna, to idealnie. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, przepuszczają powietrze, a do tego zapewniają komfort noszenia. Kolejna kwestia to dopasowanie, gdyż aby koszula – więcej dowiesz się na tej stronie – nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, (poznaj tutaj), tzw. taliowane, zaś panowie o tęższej budowie ciała muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt obszerna – za duży kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem lub muchą. Zaś koszula na spinki, więcej jest bardziej elegancka, więc zobowiązuje do założenia wymienionych dodatków.
Koszule męskie
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to dylemat, który stwarza chyba najwięcej kłopotu. Bez wątpienia należy posiadać w swojej szafie białą koszulę, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, która koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Neutralnym kolorem jest również jasny niebieski. Świetnie wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Mężczyźni powinni pamiętać by, koszule z krótkim rękawem zakładać na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.Zalecanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który zwykle stanowi element demonstrujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Oczywiście, nowy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Należy dlatego zainwestować w kilka dobrych jakościowo krawatów, albowiem będzie to inwestycja na wiele lat. Dobra rada, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.