Co wziąć pod uwagę przy wyborze dopasowanej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się pewnymi prawami. I mimo, że panowie coraz funkcjonują w świecie mody, niektóre sytuacje powodują w nich uczucie zagubienia i niepewności . Sytuacje takie występują np. w przypadku kupna koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie ma pojęcia na czym powinien się skupić. Po krótkim czasie zirytowany wybiera cokolwiek i wychodzi z przypadkowo zakupioną zdobyczą, zadowolony, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów aby ustrzec się podobnych sytuacji?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na przyjrzyjmy się tkaninie. Jeżeli jest to bawełna, to idealnie. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, przepuszczają powietrze, a do tego zapewniają komfort noszenia. Kolejna kwestia to dopasowanie, gdyż aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, (poznaj tutaj), tzw. taliowane, zaś panowie o tęższej budowie ciała muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt obszerna – za duży kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem lub muchą. Zaś koszula na spinki, więcej jest bardziej elegancka, więc zobowiązuje do założenia wymienionych dodatków.

Koszule męskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to dylemat, który stwarza chyba najwięcej kłopotu. Bez wątpienia należy posiadać w swojej szafie białą koszulę, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, która koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Neutralnym kolorem jest również jasny niebieski. Świetnie wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Mężczyźni powinni pamiętać by, koszule z krótkim rękawem zakładać na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.Zalecanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który zwykle stanowi element demonstrujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Oczywiście, nowy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Należy dlatego zainwestować w kilka dobrych jakościowo krawatów, albowiem będzie to inwestycja na wiele lat. Dobra rada, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.