Co to jest dekoloryzator oraz dlaczego powinien używać go tylko fachowiec?

To, iż kobieta zmienną jest, wiadomo od dawna. W obecnych czasach każda niewiasta może zatem niezwykle łatwo zmienić styl odziewania, odcień paznokci, ufryzowanie czy też nawet kolor włosów.

figura
I o ile w przypadku odzieży starczy wyłącznie założyć odmienną bluzę czy żakiet, to w wypadku włosów może już nie być tak łatwo.
Przykładowo jeśli niewiasta pragnie zmienić odcień włosów, to może zakupić specjalną farbę oraz wręcz we własnym lokalu z koleżanką lub np. z siostrą w jeden wieczór odmienić się całkowicie. Co jednak wykonać, gdy trzeba usunąć poprzedni barwnik z włosów? Wtedy niezbędny byłby dobry dekoloryzator. Jest to kosmetyk, jaki służy do usunięcia z włosów wcześniejszego odcienia. Dekoloryzator używany jest wtenczas, kiedy kobieta pragnie radykalnie zmienić odcień swoich włosów. Dekoloryzator mógłby być stosowany poprzez fachowego specjalistę fryzjerstwa, ponieważ bardzo silnie wpływa on na strukturę włosów. Rzecz w tym, iż dekoloryzator niweluje również pigmenty (dodatkowe informacje barwniki do makijażu permanentnego sklep) nienaturalne, jak i niestety również naturalne. Po przeprowadzeniu zabiegu dekoloryzacji należałoby pamiętać, aby dekoloryzator dokładnie zmyć z włosów, gdyż te mogą przyciemnieć.
Braun

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto nakładając na włosy inną farbkę, należy dobrać nieco bardziej jasną od oczekiwanego rezultatu. Przeto także jeżeli życzysz sobie ponownie zmienić odcień swych włosków, stanowczo powinnaś wyjść do fachowego specjalisty fryzjerstwa, który zbada ich stan.

A jeżeli uzna, że dekoloryzator będzie niezbędny, to samodzielnie najwłaściwiej zrobi czynność dekoloryzacji Twoich włosów. Przeto pomimo tego, że możesz myśleć, iż dasz sobie radę sama, niech tego typu towaru jak deKoloryzator używa fachowiec.