Co takiego posiada w sobie biżuteria ze srebra, że jest tak często wybierana?

Srebro jest metalem eleganckim, stosunkowo tanim, a przy tym prostym w obróbce. Przez nieco tysięcy lat produkowano z niego naczynia stołowe, kielichy, tace, misy jak również talerze, zapinki do pasów, zapinki do ciuchów, a także dekoracje dla mężczyzn i kobiet. Srebro dogadzało jako środek finansowy, wybijano z niego także monety. Do dzisiejszego dnia jest rozpatrywane jako lokata kapitału. Współcześnie jest użytkowane w wielu domenach przemysłu, a w jubilerstwie prowadzizwierzchnictwo.

polecana strona

Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria srebrna (hurtownia biżuterii srebrnej) jest szczególna chociażby ze względu na własności samego srebra – ma ono bowiem działanie bakteriobójcze – dowiedz się więcej. Tym samym na przykład srebrne kolczyki nie będą tak podrażniać uszu, jak sztuczne. Po drugie srebrna biżuteria w zestawieniu ze sztuczną, o wiele lepiej znosi upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko nieraz dobrze wyczyścić gdy zaczernieje. Najskuteczniejszą, a zarazem najmniej inwazyjną procedurą czyszczenia tej biżuterii jest zdezynfekowanie jej wykorzystując przebieg elektrolizy, czyli na dno plastikowego albo szklanego pojemnika kładziemy folię aluminiową, później nalewamy nieco litrów wrzącej wody „doprawionej” kilkoma łyżeczkami soli. Po pewnym czasie do naczynia z wodą wkładamy biżuterię. W zależności od szczebla ubrudzenia, na skutki trzeba wyczekiwać od kilku minut do kilku godzin. Srebrna biżuteria jest światowa, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę biżuteria sklep internetowy, by wyszukać wszystkie tekstylia jakie pragniemy kupić. Propozycja tych sklepów jest znaczna, zestaw nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.


Ale, gdy szukasz zaledwie srebrnych dodatków wtedy do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w faktyczność jubilerskich nowości. Biżuteria srebrna to rzeczywista kopalnia przeróżnych stylów. Różne rodzaje srebra (dla przykładu: srebro matowe, srebro rodowane) mają odmienne właściwości oraz design. Dlatego też, pożądane byłoby eksperymentować różnymi srebrnymi częściami biżuterii, aby odnaleźć swój własny niepowtarzalny styl.