Co robią panowie, by utrzymać brodę formie? Wygląda na to, że wykonują dość sporo zabiegów i wykorzystują rozmaite akcesoria.

Sporo ludzi myśli, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się modeluje, wyczesuje i podcina. Oczywiście nie jest to prawdą. Co robią mężczyźni, aby utrzymać ją w ryzach? Okazuje się, że wykonują dość dużo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku przyrządów.

Młody mężczyzna z brodą

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgnowanie męskiej brody jest wieloetapowe. Warto kupić specjalne kosmetyki do brody, które przez dodatki naturalnych olejków sprawią, że broda będzie świetnie umyta i wystylizowana. Całą operację zwykle zaczyna się od dokładnego umycia brody szamponem do tego celu przeznaczonym. Ważne by lekko się pienił i miał sympatyczny zapach pozostający na brodzie nawet po kąpieli. Kiedy broda jest lekko wilgotna, warto poświęcić jej czas i lekko ją przyciąć i wymodelować. Faceci powinni dobierać jej kształt do swojej twarzy i ogólnej budowy ciała, ale też na przykład do tego, czy noszą okulary. Przystrzyc bródkę można ostrymi nożyczkami do włosów, brzytwą albo elektryczną maszynką. Sprawdzą się także jednorazowe żyletki Derby.

To nie końcówka interesujących wpisów. Chcesz inne? W takim razie przypinam tutaj mój odnośnik (https://www.klimatop.pl/1886,klimatyzator-split-%28komplet%29-inverter-fujitsu-asyg12lmca-na-max-35m2-%28klasa-a-%29-br-font-color-babab-z-wliczona-usluga-montazu-i-uruchomienia-w-warszawie-i-okolicach-font-.html) do nowej strony. Oglądaj bez przeszkód.

Technika jest dowolna i na pewno każdy ma swoją przetestowaną. Po wymodelowaniu przychodzi kolej na użycie preparatów pielęgnujących – olejków czy pomad. Wygładzą one strukturę włosów i pomagają w jej wyczesaniu. Samo czesanie to nie tylko układanie kosmyków, ale także rozprowadzanie grzebieniem preparatu na całej długości. Jeśli odstaje nam jakiś niesforny włosek albo przy czesaniu zauważamy drobne niedociągnięcia, na koniec można jeszcze zrobić ostatnie poprawki nożyczkami. Jeżeli idziemy do fryzjera i golibrody, całkiem możliwe, że zostaniemy ogoleni brzytwą. Nie jest to częste, nie każdy się tego uczy i nie każdy opanował technikę golenia tą metodą. Pas do ostrzenia brzytwy (więcej) też nie jest popularnym przedmiotem, ponieważ wszystkie nożyczki, brzytwy i inne tępiące się narzędzia fryzjerskie, oddaje się po prostu do ostrzenia.

Akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak istnieje grupa mężczyzn, która preferuje golenie się tą tradycyjną metodą w domu. Kupuje specjalne, dobrze pieniące się mydło (piana musi być gęsta i trwała, aby właściwie zmiękczyła także zarost), tradycyjny pędzel z twardej lub miękkiej szczeciny i brzytwę. Zwolennicy brzytwy są zdania, że można mieć jedną przez całe życie, zdarza się, że należy wymienić w niej ostrze. Dla porównania – jednorazowe żyletki Derby albo maszynki elektryczne wymienia się bardzo wiele razy. Oczywiście by gładko golić się brzytwą trzeba mieć także pas do ostrzenia brzytwy. Zwykle dobrze sprawdza się skórzany. Panowie używający brzytwy zwykle nie inwestują oni w kosmetyki do brody, a po goleniu używają po prostu ałunu.